Connect with us

Koktail

Deti sa na roráty tešili

Published

on

Reklama

Na úvod pre nezainteresovaných, čo vlastne tie roráty sú. Roráty sú skoré ranné omše počas adventu. V kostole sv. Štefana sa konali počas celého adventného obdobia.

_MG_9481
Keď som sedela na rodičovskom združení cirkevnej základnej školy a počúvala, čo všetko škola pripravuje, akým spôsobom sa môžeme zapojiť do činnosti školy a podporiť tak nielen svoje dieťa, ale aj celý chod školy, tak ma potešila informácia o tom, že pán farár pripravuje počas adventného obdobia roráty, do ktorých sa môžu zapojiť aj deti. Tieto roráty budú zamerané predovšetkým na ne,  môžu prísť s lampášmi a sviečkami a celá ranná omša bude mať špeciálnu atmosféru. Zaspomínala som si na svoje detstvo, a na to ako som i ja chodila zopárkrát spolu s babkou na roráty, a že tá omša bola naozaj iná.

Reklama

_MG_9474

REKLAMA

Reklama

10437730_857054850982531_5808655373408099410_n
Bola som odhodlaná ponúknuť túto možnosť môjmu synovi s tým, že ho rada budem doprevádzať. Zodpovedne sme sa pripravili – kúpili sme lampáš, sviečku, a upozorňovala som ho, že bude musieť skoro ráno vstávať. Na počudovanie synovi nerobilo problémy ranné vstávanie, jediné čo ho trápilo, bolo, či prídeme načas a či všetko stíhame. Myslela som si, že v kostole bude kňaz a zopár ľudí, no bola som prekvapená, koľko detí prišlo. Omša mala naozaj výnimočnú atmosféru – tma, svetlo sviečky, malé deti s lampášmi, ranná myšlienka na celý deň. Keďže syna to oslovilo a nemal problém ráno vstávať, začali sme chodiť pravidelne. Teší ma, že každý deň pribúdajú nové deti spolu s rodičmi a za chvíľu bude naplnený celý kostol.
A čo viac? Teší ma, že naša farnosť opäť trochu ožíva. Že sa zachovávajú staré tradície, ktoré sa ponúkajú sa atraktívnym spôsobom aj mladým ľuďom. Veľmi tomu fandím a verím, že aj môj syn bude môcť niekedy zažiť spoločenstvo mladých ľudí, ktorým sa venuje kňaz a ktorý s nimi žije ich život. Podobne, ako sme mali aj my to šťastie to zažiť Braňa a Peťa na cirkevnom gymnáziu sv. Michala Archanjela.
Marcela Vrbová, Foto: th

 

 

Populárne články