Úvod Koktail „Darovací utorok“ podporia milióny ľudí, obdarúvať môžu aj Piešťanci

„Darovací utorok“ podporia milióny ľudí, obdarúvať môžu aj Piešťanci

REKLAMA

Slovensko sa podobne ako stovky krajín sveta tento rok pridá k posolstvu pomoci a dobrej vôle v rámci „darovacieho utorka“. Výzva #GivingTuesday sa snaží oponovať sviatkom konzumu a honobenia vecí, ku ktorým patria dni výrazných zliav Black Friday, či Cyber Monday 피스쿨 다운로드. Vďaka Nadácii Pontis, ktorá je ambasádorom projektu, budú môcť Slováci darovať núdznym nejakú drobnosť,  ale aj pomôcť im ako dobrovoľník malware. Podujatie bude celosvetovo prebiehať v utorok 28. novembra. V Piešťanoch sa chystá v nedeľu 3. decembra zbierka Daruj Vianoce, kde  budú môcť obdarúvať aj Piešťanci svn server.

Počas prvej adventnej nedele sa po svätých omšiach o 9.00 hodine v kostole sv. Štefana, 11.00 v Kaplnke s. p. Márie (Jezuiti) a o 18.00 hodine v kostole sv Shindoriko n600 driver. Cyrila a Metoda uskutoční zbierka hračiek, školských a kuchynských potrieb, oblečenia a obuvi pre rodiny z azylového domu v Piešťanoch a pre deti z detského domova 이야기멀티 다운로드. Veci môžete priniesť a odovzdať priamo dobrovoľníkom, ktorí akciu sprostredkovali.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

„Pomáhať sa dá naozaj rôzne. Je na každom z nás, čo si zvolí Engauge digitizer. Pomoc neziskovej organizácií alebo pomoc priateľovi, či náhodnému človeku na ulici. Je možné darovať peniaze, materiálne veci, vlastný čas pri „dobrovoľníčení“, ale aj odborné poradenstvo pes2019 데모 다운로드. Každý môže byť súčasťou šírenia myšlienky #GivingTuesday, napríklad aj cez facebook a iné médiá. Ráta sa každá pomoc, veľká aj malá,“ informujú o možnostiach pomoci organizátori Download the Anicol game.

#GivingTuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Nezáleží na tom, čo daruješ alebo komu Sidia. Dôležité je, že sa staneš súčasťou, pretože spolu môžeme dosiahnuť skutočné zmeny. Všetko to začalo v roku 2012 v USA. Myšlienka #GivingTuesday je však tak jednoduchá silná, že sa za päť rokov rozšírila do 98 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí with Tawa on Monday. Vznikol v roku 2012 sa newyorská inštitúcia 92nd Street Y priniesla kontrastný „darovací utorok“, ktorý je dňom, kedy sa šíri dobro a nezištné dávanie. Myšlienka tak jednoduchá a silná sa za päť rokov rozšírila do 98 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí. Tento rok ho Nadácia Pontis po prvýkrát uvedie aj na Slovensku.

„Darovací utorok“ na Slovensku podporili viaceré známe osobnosti, medzi nimi aj Táňa Pauhofová, Matej Tóth, Juraj Šoko Tabaček, Matúš Krnčok, Baša Števulová, Miro Jaroš, Boris Valihora Prekop, Juraj Kemka a mnohí ďalší.

-lt/Zdroj: piestanycm.fara.sk, givingtuesday.sk, info.sk/Foto: pixabay.com-

REKLAMA