Connect with us

Koktail

Čo vydali naše vody rybárom z Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

Mnoho nerybárov z Piešťan sa každý deň díva na Váh, vidí pri ňom stáť či sedieť rybárov a ak majú šťastie občas vidia niekoho z rybárov ako zdoláva rybu.

[singlepic id=37150 w=520 h=340 float=center]

Registrovaných rybárov je u nás v Piešťanoch približne 1200, čo nie je malé číslo a nakoľko v rybárskom zväze každoročne spracovávame štatistiku rozhodli sme sa o ňu podeliť aj so širokou verejnosťou. Počas minulého roku sme sa s vami delili o zaujímavé informácie ako bola rybárska násada kaprov alebo pstruhov dúhových do Váhu. Teraz prichádzame s informáciami o tom koľko rýb sme si vzali z našich vôd a koľko nás to stálo, narozdiel od všeobecného presvedčenia širokej verejnosti väčšina rýb ktorá sa ocitne v našich vodách sa tam nenarodila, ale pochádza zo sádok a my sme ju zakúpili. Koľko nás teda stáli naše úlovky a koľko ich bolo?

Ako rybári máme každý svoj revír presne označený a tok rieky Váh, vrátane kanálu od Krajinského mostu hore po prúde až po hydrocentrálu v Hornej Strede voláme Váh. č. 6, údaje, ktoré máme k dispozícii sa týkajú len nás rybárov z Piešťan a tiež iba rýb, ktoré sme si vzali od vody a poctivo, podľa predpisov, zapísali do našich rybárskych lístkov.

Reklama

Podľa týchto údajov sme tu ulovili 383 kaprov s celkovou hmotnosťou 1166,7 kg, čo je ekvivalent k asi 4083 €. Okrem toho 93 zubáčov o celkovej hmotnosti 240 kg a nakoľko je zubáč skutočne drahá a cenená ryba môžeme napísať, že stáli viac ako 2000 €.

Zaujímavé je aj to, že na Váhu sa preukázateľne ulovilo 202 kusov pstruhov dúhových s celkovou hmotnosťou 338 kg.

REKLAMA

Je nám jasné, že skutočné čísla s prihliadnutím na drancovanie našich vôd kormoránom spolu s úlovkami rybárov z iných miest budú vyššie, ale aj tak pokladáme za dôležité viesť podobné štatistiky aj vďaka nim môžeme napríklad napísať, že maličký revír, ktorý sa ľudovo nazýva Teplé rameno vydal rybárom 1970 kusov kaprov s celkovou hmotnosťou 4500 kg, čo nás stálo približne 15790€.

Ak vás zaujíma viac čísel a štatistík z rybárskeho prostredia navštívte náš rybársky blog.

Autor: Lukáš Stredanský, Spracované podľa oficiálnych štatistík Slovenského Rybárskeho Zväzu

Populárne články