Connect with us

Koktail

Čo to šuští, čo to zvoní? Vzduch je plný krásnych vôní…

Published

on

Reklama

…a všetko sa ligoce, zasa prišli Vianoce. Na námestí stromček žiari, čas zázrakov v kalendári, preto všetci maličkí majú v očiach hviezdičky.

[singlepic id=23692 w=320 h=240 float=left]Aj tieto verše sa ozývali 16. decembra 2011 v MsKS v Novom Meste nad Váhom z úst detí z materskej školy na ul. J. Kollára. Deti tu rozbalili balíček plný vianočných básní, piesní, tancov a vinšov. Nebol to dar drahý, ale pripravili ho pre svojich najbližších so svojimi učiteľkami s láskou.

Reklama

Na pódiu sa vystriedali roztlieskavačky, malé „zumba-tanečnice“, snehové vločky, dokonca aj družstevníci, ktorí svojím humorným pohybovým stvárnením piesne strýko Džony od skupiny Slniečko rozosmiali a roztieskali celé hľadisko. Na záver si s anjelikmi zaspievala mladá, začínajúca herečka a speváčka Simona Novotná. Deti boli za ich šikovnosť odmenené veľkým potleskom a Mikuláš ich obdaroval sladkosťami. Rebeka a Lujza sa rozlúčili s vďačným obecenstvom krátkym vinšom:

Na krásne pokoja sviatky prijmite pozdrav náš krátky. Prežite chvíle vianočné v radosti, láske, spoločne.

Reklama

[singlepic id=23698 w=320 h=240 float=left]Cez Vianoce sa ľudia snažia byť k sebe lepší, milší a všetci chcú obdarovať svojich blízkych peknými darčekmi, preto v tejto materskej škole nezabudli ani na starkých v Domove dôchodcov a pripravili pre nich program, ktorý im predviedli 13. decembra 2011. Starkí ich taktiež odmenili veľkým potleskom a sladkým prekvapením. Snáď tieto milé darčeky od malých detí potešili mnohých ľudí a zapálili v ich srdciach plamienky lásky.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=dzbOF6oDfgo[/youtube]

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=d3vwC4xmBN8[/youtube]

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=o7Aeoh0PowI[/youtube]

[nggallery id=1321]

Text a foto: Soňa Vidová Video: Vladislav Bobek Mádr

Populárne články