Connect with us

Koktail

Čím budem, keď vyrastiem

Published

on

Reklama

Ako sme už avizovali, 21.februára 2015 sa v priestoroch Mestskej knižnice v Piešťanoch uskutoční akcia Materského centra Úsmev „Čím budem, keď vyrastiem“. Nedávno sme vám ponúkli prvú päticu povolaní, na ktoré sa môžu Vaše malé ratolesti tešiť. Nechceme zostať nič dlžní, preto dnes predstavíme druhú päticu, a tak skompletizujeme čo vás na podujatí čaká.
povol1

Ak prídete do materskej škôlky najčastejšie je vidieť ako sa deti hrajú na kuchárov. Ako varia v malých hrnčekoch, miešajú o život, presne ako to vidia doma. Správny obed má končiť zákuskom a kávičkou, takže ďalšie povolanie, ktoré chceme priblížiť je kuchár/cukrár a čašník. Minikuchynka so svojím vybavením bude k dispozícii na výrobu kulinárskych špecialít, ktoré deti môžu vytvoriť pre svoje potešnie na tomto stanovisku.
Povolanie, s kotrým sa deti a rodičia denne stretávajú je predavač/predavačka. Usmievavá pani s výrečnosťou, ktorá vám predá po čom srdce túži. A ak je naozaj dobrá, predá aj čo práve nepotrebujete :-). Tu deti čaká tovar, ktorý budú môcť označiť doložiť do regálov, pokladňa… Jednoducho všetko, čo správny obchod musí mať.

Reklama

povol2

Piešťany sú známe nielen bahnom, ale aj elektrotechnickým priemyslom. Toto povolanie nesmie teda chýbať. Deti sa zoznámia nielen s polovodičmi – ako vyzerajú a čo to vlastne je, ale budú sa môcť zabaviť aj hračkami, ktoré fungujú práve vďaka týmto súčiastkam. A aké sú to hračky, je zatiaľ tajomstvo. Stačí len prísť a zastaviť sa v stánku ON Semiconductor.
Už sme si predstavili rôzne povolania po akých deti túžia alebo sú späté s mestom Piešťany. A keďže k deťom patria neodmysliteľne aj zvieratká, tak tu musí byť aj veterinár. Veď koľkokrát berieme nášho rodinného maznáčika ako člena rodiny. A ak ochorie sme z toho smutní všetci. Vtedy je najvyšší čas vyhľadať odbornú pomoc. Možno práve na tomto stanovisku vzbudíme záujem o nového nádejného veterinára.
Byť v priestoroch knižnice a nepredstaviť povolanie knihovníka, je ako prísť do Egypta a nevidieť pyramídy. Preto deti si budú môcť vyskúšať aj toto netradičné povolanie. Veríme, že rovnako zaujme ako tie vysnívané, po ktorých túžia malé deti. Nie všetci sa chceme byť lekármi či policajtmi, objavme teda spolu čaro kníh a povolania knihovník.

Reklama

V krátkosti sme si predstavili povolania, ktoré sme si pre vaše deťúrence pripravili. Je to zmes povolaní, ktorá rovnako zaujme ako pobaví. Každý si bude môcť nájsť to svoje naj, a možno objaví vlohy pre iné. Stačí len prísť 21.februára 2015 od 10-tej do 17-tej hodiny do Mestskej knižnice v Piešťanoch. Nech už bude slnko a či mráz, prídite v sobotu medzi nás. Tešíme sa na všetkých.

copy cim budem ked vyrastiem novy1

TS MC ÚSMEV

Populárne články