Úvod Koktail Chodíte kŕmiť kačice chlebom? Angličania šíria osvetu ohľadom pestrejšej stravy

Chodíte kŕmiť kačice chlebom? Angličania šíria osvetu ohľadom pestrejšej stravy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kŕmenie vtáctva v oblasti Kolonádového mosta nie je v Piešťanoch ničím neobvyklým a čajky, labute i kačky si prídu na svoje. Obyvatelia mesta ich počas pravidelných prechádzok kŕmia najmä starším chlebom, ale anglickí odborníci na ochranu prírody tvrdia, že tento potravinový stereotyp nie je práve najvhodnejší 신세계 앱 다운로드. Chlieb nie je prirodzenou potravou týchto zvierat a okrem nevyváženej stravy upozorňujú ochrancovia aj na znečistenie životného prostredia. V marci o týchto skutočnostiach informoval slovenský portál Dobré noviny 윈도우 putty 다운로드.

26467

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Osveta, ktorá už ohľadom tejto témy prebieha v Anglicku, dosahuje prvé výsledky 강철 서신 다운로드. V poslednom období došlo podľa organizácie The Canal & River Trust k približne 20-percentnému poklesu prikrmovania chlebom. Kačice a aj ostatné vodné vtáky by mali byť podľa odborníkov prikrmované napríklad rozmrazeným hráškom, kukuricou, semenami, či ovsom nuke 10 다운로드.

„V minulom roku sme zahájili kampaň týkajúcu sa 6 miliónov bochníkov chleba vhodených do našich riečnych kanálov a riek každý rok ľuďmi, ktorí chcú v dobrom presvedčení kŕmiť kačice 김약국의 딸들 책 다운로드. Táto potrava nie je pre ne a ich biotopy vhodná, a tak žiadame ľudí, aby vymenili chlieb za zdravé maškrty a vykonávali kŕmenie uvážene a vo vhodnom množstve,“ píše o kŕmení The Canal & River Trust Men's Worship Camp 2018.

„Osveta má podporu aj u vládnej Agentúry pre zdravé vtáctvo a rastlinstvo, ktorá tvrdí, že príliš veľa chleba môže spôsobiť divokému vtáctvu zdravotné problémy 엔비디아 지포스 다운로드. Možno ste to netušili, no v extrémnych prípadoch môžu dostať chorobu známu ako anjelské krídla, čo sa prejavuje deformáciou krídel, ktorá im môže spôsobovať vážne problémy pri lietaní egov 파일 다운로드. A vyvoláva ju práve nedostatok živín v strave. Nespotrebovaný mazľavý chlieb môže okrem hromadenia zlých živín spôsobiť aj väčší nárast rias, šírenie chorôb a dokonca lákať potkany,“ napísala pre portál Dobré noviny Radka Turoňová Lineage Pack.

-lt/Grafika: The Canal & River Trust-

REKLAMA