Connect with us

Koktail

Cez víkend sa stretli v Piešťanoch priaznivci Citroënov

Published

on

Reklama
Reklama

Počas uplynulého víkendu sa v Piešťanoch stretli už po 4. krát priaznivci automobilov Citroën. Na stretnutí sa zúčastnilo 40 posádok zo Slovenska, Českej republiky a Slovinska, celkovo 76 dospelých a 13 detí.

IMG_7659[1]

Zúčastnení si počas prvého dňa stretnutia užívali perfektnú atmosféru a bohatý program, ku ktorému patrili detské dielne pre deti, ktoré si vyrobili lampióny, vystúpenie Abada Capoeira z Vrbového, vedomostný kvíz, lampiónový sprievod, či premietanie filmu o histórii automobilky Citroën.
V sobotu absolvovali účastníci stretnutia spanilú jazdu do Nového Mesta nad Váhom a návštevu predajne Citroën. Následne sa presunuli na námestie v Novom Meste nad Váhom, kde si mohla automobily prezrieť široká verejnosť. V sobotu poobede, v spolupráci so športovo streleckým klubom z Piešťan, si dospelí i deti mohli zastrieľať zo vzduchových zbraní. Nasledovali hry pre deti a dospelých. Večer strávili účastníci stretnutia v bare Saint Tropez v priestore campu, kde sa konal francúzsky večer s pohostením i hudbou. V nedeľu bolo celé stretnutie vyhodnotené a účastníci sa rozišli postupne domov.

Najstarším automobilom stretnutia bol čierny Citroën ID 19 pána Josefa Smutného z Čučmy, z roku 1956. Medzi najvzácnejšie kúsky patrili: Citroën ID19 pána Smutného, tmavomodrý Citroën SM pána Radúcha z Liptovského Mikuláša, biely Citroën DS pána Meda z Vysokého Mýta, ktorý bol iba pár dní pred stretnutím doskladaný po kompletnej renovácii, či červený Citroën 2CV Hoffman pána Janáčka z Plzňe.

Reklama

Ako najkrajšie auto zrazu boli zvolané 1. miesto biely Citroën DS pána Meda, 2. miesto modrý Citroën SM pána Radúcha a tretie miesto Citroën 2CV Hoffman.

Okrem vyššie spomenutých modelov sa stretnutia zúčastnili i ďalšie zaujímavé modely, ktoré sa dnes už nedajú stretnúť bežne v prevádzke napr.: 2CV (7ks), CX (3ks), GSA (1ks), AMI6 (1ks).

Všetky zúčastnené automobily si môžete pozrieť v galérii.

Autor: citroeny.sk

Populárne články