Connect with us

Koktail

Celý svet oslavoval Deň Zeme. Pripomenuli si ho aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Najväčší sekulárny sviatok oslavujú každoročne ľudia v 175 krajinách sveta. V nedeľu 22. apríla si ho vďaka lokálnej skupine Greenpeace pripomenuli aj Piešťanci. Rodiny s deťmi, mladší aj starší obyvatelia a návštevníci mesta sa počas popoludňajšej prechádzky pristavovali pri stánkoch v parku blízko Domu umenia, kde si mohli zábavnou formou vyskúšať svoju znalosť prírody.

[singlepic id=28630 w=320 h=240 float=left]Deti aj dospelí sa oboznámili s technikou výroby recyklovaného papiera, ktorú im predviedla Lenka Sedlačková. Takto chcela hravým spôsobom poukázať na dôležitosť triedenia odpadu, ktoré je dobré pre prírodu, ale aj ekonomickú, sociálnu a zdravotnú oblasť života našej spoločnosti. Recyklácia napríklad zvyšuje zamestnanosť a znižuje cenu výrobkov, odpadajú totiž náklady na zneškodnenie odpadov. Okrem separácie okoloidúcich zaujala možnosť spoznávať žaby alebo určovať druhy rastlín a stromov.

Reklama

Deň Zeme si 22. apríla pripomínali aj vo svete, napríklad týmto unikátnym hudobným videom vytvoreným iba zo zvukov prírody.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=4yEimDuL2t8[/youtube]

Reklama

[nggallery id=1591]

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič

REKLAMA

Populárne články