Connect with us

Koktail

Brušný tanec pre budúce mamičky

Published

on

Reklama
Reklama

Pre brušný tanec je charakteristický krúživý plynulý pohyb panvy. Celá jeho energia sa odvíja od centra, ktorým je práve oblasť brucha a podbruška. Pri tanci si to pravdepodobne ani neuvedomíte, ale aktivujú sa pri ňom také svaly a svalové partie, ktoré pri bežnom pohybe skoro nepoužívame alebo len veľmi málo. Avšak práve tieto svaly sú rovnako veľmi dôležité počas tehotenstva, ako pri samotnom pôrode.

[singlepic id=20514 w=320 h=240 float=left]Ženy, ktoré už boli tehotné možno poznajú sprievodné javy tehotenstva ako je napr. jemná inkontinencia (únik moču) vo vyššom štádiu tehotenstva a po pôrode, alebo nástup tzv. „zlatej žily“, bolesti v podbrušku, bolesti v krížovej oblasti chrbta a v niektorých vážnejších prípadoch i predčasné „otváranie sa“ krčka maternice. Za tieto problémy často krát do veľkej miery môže práve nedostatočne prekrvené a spevnené svalstvo panvového dna.

Pri brušnom tanci sa svaly panvového dna aktívne zapájajú a tým prekrvujú (aj práve pre tento jeho účinok je brušný tanec odporúčaný aj ako doplnková liečba pri problémoch s otehotnením). Jeho pravidelným tancovaním sa teda postupne svalstvo panvového dna spevňuje. Samozrejme, že brušný tanec aktívne využíva i brušné svalstvo. Ich posilnenie je zvlášť dôležité pre čas pôrodu. Počas ranných fáz tehotenstva sa ich klasické posilňovanie napr. zhybmi veľmi neodporúča a vo vyšších štádiách už vôbec nie. Oproti klasickému posilňovaniu sa brušný tanec pri zdravom tehotenstve môže tancovať takmer až do konca, vrátane pôrodu.

Materské centrum Úsmev v Piešťanoch pripravuje od októbra kurz brušného tanca pre budúce mamičky. Lekcia trvá približne 60 min. Na každej lekcii je venovaný čas rozcvičke, strečingu a relaxácii. Taktiež sa dozviete aj pár užitočných informácií či už o tehotenstve, pôrode alebo aj o starostlivosti o malé dieťatko. Záujemkyne sa môžu prihlásiť  na t. č. 0908 541 930. Kurz bude bývať každý piatok podvečer v Materskom centre Úsmev, A. Hlinku 41, Piešťany.

Reklama

Autor: -inf-

Populárne články