Úvod Koktail Bobor temer v centre mesta, máme dôkaz

Bobor temer v centre mesta, máme dôkaz

REKLAMA

Bobor v Piešťanoch a okolí žije opätovne už niekoľko rokov. Prvé fotografie sme zverejnili roku 2015, pričom tu už boli o niečo skôr a odvety si spravili svoje hrady na Sĺňave vo Výsadbe, na Vtáčom ostrove, na Obtokovom ramene Váhu, ale aj pod elektrárňou v Hornej Strede g마켓 다운로드. Obyvatelia nám už pred pár mesiacmi hovorili, že videli bobra aj v Dubovej pri Mikrorajóne. Teraz sme do redakcie dostali unikátne zábery bobra z tejto lokality, ktoré nám poslal poslal náš čitateľ David Tekeli previous version of Android Studio.

Podľa vyjadrení znalcov prírody bobrom chutia aj ovocné stromy, preto sa zdržujú v Dubovej pri Mikrorajóne Doosan Bears Supporter Download. Na pravom brehu potoka našli opustenú záhradu, kde môžuc chodiť hodovať.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Bobor vodný je najväčší hlodavec v Európe a na severnej pologuli Russian Fishing 4. Jeho telo je prispôsobené na život vo vode. Napriek ohromnej rozmnožovacej schopnosti bol bobor v 18. a začiatkom 19. storočia takmer vyhubený a to nielen na Slovensku, ale i v celej Európe Eureka download. Bobor bol vždy zabíjaný k čomu prispeli povery. V 17. storočí na území Slovenska bobor nebol ničím výnimočným.  Bol bežne sa vyskytujúcim druhom najmä v podunajskej nížine 삼성 올 쉐어 pc 다운로드. Opätovne hlásený výskyt bobra bol na Dunaji v roku 1985.

Bobor dokáže plávať rýchlosťou 7 km za hodinu a podľa niektorých zoológov vydrží pod vodou až 12 minút 윈도우10 엣지 다운로드. Žije v teritóriách o celkovej dĺžke až 2 km v závislosti na charaktere krajiny. Aktívni sú za súmraku a v noci. Bobor za noc dokáže prejsť do 20 km, ale priemerne sa pohybuje na vzdialenosť 5 km Hackers Shintoik mp3. Stavia si hrady, alebo polohrady, prípadne le vyhrabe noru, ktorá má niekoľko otvorov.

Bobor je bylinožravec. Žerie celoročne čerstvú vegetáciu, pričom v zimných mesiacoch ju nachádza v lykovej časti a mladej kôre stromov a kríkov.  Nie je však ničím výnimočným, že za potravou chodí i na polia old version of Manicam. Nepohŕdne kukuricou, cukrovou či kŕmnou repou, ale ani obilím a slnečnicou, pričom v obľube má aj ovocné stromy.

Viac o bobroch sa dozviete v článku na stránke SRZ Trnovec, do ktorého poskytol informácie Tibor Benčič zástupca šéfredaktora časopisu Poľovníctvo a rybárstvo html5 player 다운로드.

-red- Video: David Tekeli Zdroj: SRZ Trnovec

 

REKLAMA