Úvod Koktail Balneologické múzeum poďakovalo zakladateľovi čestným menom i expozíciou

Balneologické múzeum poďakovalo zakladateľovi čestným menom i expozíciou

REKLAMA

Balneologické múzeum nesie čestné meno svojho zakladateľa Imricha Wintera, slávnostné pomenovanie zorganizovalo spolu s Trnavským samosprávnym krajom na štvrtok 15 erwin4. júna. Pri tejto príležitosti bola odhalená busta mladšieho z bratov Winterovcov a sprístupnená expozícia mapujúca jeho život a činnosť Piešťanskej muzeálnej spoločnosti 2conv 다운로드. Okrem toho sa uskutočnila aj prezentácia knihy Winterovci a Piešťany.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Z histórie múzea x as a character.

Vznik múzea je pevne spätý s Piešťanskými kúpeľmi. Založenie Piešťanskej muzeálnej spoločnosti (ďalej len PMS) a vznik múzea iniciovali Imrich Winter (1878 – 1943) a jeho blízky spolupracovník a správca kúpeľov Václav Vlk (1886 – 1955) Myway download. Jedným z hlavných dôvodov, ktorý ich k tomu viedol, bola snaha priblížiť návštevníkom kúpeľov históriu a kultúru kúpeľov, ich najbližšieho okolia ako aj osobitosti prírody tejto oblasti 제미니 맨 다운로드.

Začali zbierať predmety prezentujúce ľudovú kultúru, archeologické nálezy, artefakty dokumentujúce dejiny kúpeľov a takto položili základ muzeálnych zbierok Free download of animations. Vďaka podpore Ľudovíta Wintera a priamej zainteresovanosti jeho brata Imricha sa podarilo už 21. júna 1928 vystaviť v priestoroch Kúpeľnej dvorany – Kursalónu – zozbierané muzeálne predmety 자동차 경주 게임 다운로드.
-red/Zdroj: Balneologické múzeum Imricha Wintera-

REKLAMA