Úvod Koktail ArchitekTÚRA zaujala, bude sa opakovať

ArchitekTÚRA zaujala, bude sa opakovať

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Približne tri desiatky ľudí zaujala možnosť pozrieť sa na piešťanskú architektúru z iného uhla a spoznať tak trochu nepoznané dielo architekta Pavla Weisza 토이스토리1 한글자막 다운로드. Prehliadku jeho tvorby v Piešťanoch zorganizovala v pondelok 3. augusta študentka architektúry Lívia Gažová a nestor histórie piešťanskej architektúry architekt Ľubomír Mrňa numerical point.

Pohľad z hotela Jalta zaujal mnohých
Pohľad z hotela Jalta

Podľa architektov sú Piešťany plné architektonických zaujímavostí, i keď sa to možno na prvý pohľad nezdá 소주한잔 mp3 다운로드. Medzi top diela slovenského funkcionalizmu jednoznačne patria stavby z dielne architekta Pavla Weisza. Účastníci architekTÚRY si pozreli hotely Eden, Jalta, Vilu Alba, bývalé sanatórium Luxor a hotel Park Avenue. Vrámci architektonickej prehliadky mohli účastníci nazrieť i do interiéru niektorých Weiszových stavieb a detailnejšie tak porozumieť princípom jeho tvorby Unity ftp download.  Dostali teda aj na miesta, kam bežne nemôžu. Uchvátili ich najmä pohľady z terás hotelov Eden a Jalta, ktoré sú na najvrchnejších podlažiach 쿼티 키보드 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Terasa hotela Jalta

Piešťanský rodák Pavol Weisz mal zaujímavý osud a výrazným sa spôsobom zapísal do dejín medzivojnového staviteľstva 뷰티풀 마인드 영화 다운로드. Jeho nadčasové diela patria k najlepšej architektúre v piešťanskom i celoslovenskom meradle. Z jeho „dieľne“ sú návrhy hotela Eden, hotela Excelsior (dnes Jalta), vily Alba, vily Dr 킹아서 제왕의검 다운로드. Švorca (terajší hotel Park Avenue, predtým detská nemocnica), vily Dr. Horvátha aj Špeciálneho sanatória Luxor (v súčasnosti tvorí časť nemocnice) java 1 7 jdk 다운로드. Jeho najvýznamnejšie projekty – komplex hotelov Eden a Excelsior patria medzi perly funkcionalizmu.

Ak by ste sa chceli o piešťanskej architektúre dozvedieť viac, podobné prehliadky budú pokračovať Xenonia 3. V októbri je Deň architektúry, a tak sa opäť môžete tešiť na architekTÚRU s ďalšou zaujímavou témou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na terase hotela Jalta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pred hotelom Eden
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Interiér hotela Eden
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Terasa hotela Eden
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vila Alba

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hotel Park Avenue

-lg/th-

 

REKLAMA