Connect with us

Koktail

Aqua orient dance na Slovensku okrem Piešťan nenájdete

Published

on

Reklama

Viete čo je aqua orient dance? Podľa slov v názve, isto iste tušíte o čo ide. Je to orientálny tanec vo vode, ktorý vraj je vynikajúcou a zábavnou formou cvičenia, ktoré spája výhody efektívneho posilnenia svalov s minimálnym zaťažením kĺbov a srdca. Tancovanie vo vode je určené pre všetky ženy, všetkých vekových kategórií a nie je podmienené, aby človek bol plavcom, nakoľko sa cvičí, či vlastne tancuje, vo vode maximálne po hruď.

[singlepic id=4677 w=320 h=240 float=left]Piešťany sú jediným mestom na Slovensku, kde si takýto tanec môžete dopriať. Orientálny tanec má sám o sebe veľmi pozitívne účinky na telo po zdravotnej i duševnej stránke. Inštruktorka Irén Nerife Hlinková vysvetľuje: „Pri auqa orient dance je srdce menej namáhané ako pri cvičení na suchu, kĺby sú vďaka nadľahčeniu tela vodou taktiež zaťažované oveľa menej. Pri pohybe vo vode sa zapájajú aj hlbšie uložené svaly tela, ktoré by ste pri bežnom cvičení nikdy neposilnili. Zlepšuje sa stabilita a koordinácia pohybov, zvyšuje sa svalová sila, flexibilita a vytrvalosť tela.“ Podľa nej je taktiež veľmi dôležité navodenie psychickej pohody, ktorú cvičenie dodáva a napomáha zvýšiť sebavedomie.

Reklama

Prvé cvičenie v tejto sezóne sa uskutoční v nedeľu 3. októbra o 19.00 h v bazéne Hotela Park v Piešťanoch. Keďže je počet účastníkov limitovaný kapacitou bazénu, je potrebné vopred sa prihlásiť. Daľšie informácie nájdete na plagátiku.

[singlepic id=4676 w=400 h=400 float=center]

Reklama

Populárne články