Connect with us

Koktail

Ako sa starať o Alzheimerikov napovie seminár

Published

on

Reklama

O „Alzheimri“, novodobom civilizačnom ochorení už asi počul každý človek v zrelšom veku. Nie každé zabúdanie však musí byť spôsobené chorobou a ani táto diagnóza ešte nemusí znamenať koniec sveta. Ako pracovať na jej prevencii, či s ľuďmi, u ktorých už prepukla, sa dozviete na Seminári o Alzheimerovej chorobe. 

seniorka-560x373

Reklama

Na programe semináru, ktorý sa koná v piešťanskej Fontáne od štvrtka 25. do nedele 28. septembra, sú prednášky a workshopy odborníkov – napríklad  Karolína Friedlová, z  Institutu Bazální stimulace porozpráva o jej využití pre pacientov s demenciou, výskumníčka a profesorka z Karlovej Univerzity Praha Anna Gvozdjaková zasa vysvetlí metabolický podklad Alzheimerovej choroby a v čom pomáha koenzým Q10, lektorka Miroslava Tokovská sa bude venovať téme podporných skupín i pomoci v rámci rodiny, liečebná pedagogička Mária Wirth predstaví „Komunikáciu inak“ a riaditeľka o.z. AkSen Jarmila Staneková ozrejmí účinky Canisterapie.

Okrem spomenutých vystúpia aj ďalší prednášajúci s praktickými skúsenosťami z Alzheimer centra Piešťany či Memory centra Bratislava a súčasťou podujatia bude aj vernisáž diel a vystúpenie pacientov. Ako uviedla za organizátora  Jarmila Staneková, podujatie je určené nielen pre seniorov, ale aj pre ich príbuzných, opatrovateľky či ošetrovateľky, ktoré sa o nich starajú v domácnostiach či sociálnych pracovníkov. Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke o.z. AkSen.

Reklama

(red)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

 

 

Populárne články