Úvod Koktail Advent v Trnave rozžiari centrum mesta, prinesie pekný program aj zahreje dušu

Advent v Trnave rozžiari centrum mesta, prinesie pekný program aj zahreje dušu

REKLAMA

Príchod vianočných sviatkov v našom meste už tradične predznamenávajú predvianočné trhy, rozsvietené centrum mesta plné stánkov s dobrotami a zaujímavý program, ktoré nás deň po dni nalaďujú na tú pravú vianočnú náladu. Ani tento rok nebude výnimkou. Obdobie očakávania Vianoc sa tento raz uskutoční v réžii samosprávy a ponesie názov Advent v Trnave. Začne sa už v piatok 1. decembra 2017 otvorením  trhov na Trojičnom námestí. Aktuálne informácie a kompletný program nájdete na stránke advent.trnava.sk 카라 스텝 다운로드.

V týchto dňoch už v strede mesta stojí vianočný strom, je pripravená výzdoba a osvetlenie, jeden po druhom vyrastajú vianočné stánky a robí sa všetko pre to, aby sa už o týždeň námestie v srdci Trnavy zmenilo na živé vianočné mestečko. Bude voňať ihličím a škoricou, chutiť tými najlepšími dobrotami a znieť hlasmi ľudí užívajúcich si tieto čarovné dni. Nemôže pri tom chýbať ani program, ktorý nám dovolí na chvíľu sa zastaviť, zabudnúť na každodenný zhon a byť prítomný v tomto okamihu.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

„Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho preto s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli,“ hovorí Peter Cagala, vedúci úseku kultúry Správy kultúrnych a športových zariadení Mesta Trnava mp3 blank.

V prvý decembrový deň o 19. hodine spoločne rozsvietime vianočný stromček na Trojičnom námestí a otvoríme tým Adventné trhy. Pekný zážitok pre celú rodinu dotvorí koncert speváčky Simy Martausovej. Nezabudnuteľným večerom bude aj utorok 5. decembra, kedy v našom meste privítame Mikuláša. Spolu s anjelmi i čertami dorazí o 17.15 h na Námestie sv 레알팜 게임 다운로드. Mikuláša, ktoré zažne spolu s deťmi. Mikulášsky záprah sa potom pohne smerom k Trojičnému námestiu, kde o 18.00 hod. vystúpi Miro Jaroš.

Hudobný program Adventu v Trnave je plný zvučných mien. Za všetkých spomeňme napríklad Katku Koščovú, Vrbovské vŕby, Juraja Hnilicu, Paper Moon Trio či Janais. Fajnšmekri si určite nenechajú ujsť Štyri adventné koncerty v Kostole sv. Jakuba, ktoré sú už pravidelnou súčasťou kultúrneho diania v Trnave. Tento rok prinesú Lúčnicu, Ivu Bittovú & Čikori, Spektrum i operné hviezdy a ich hostí 인벤터 2014 다운로드. Najväčšími hviezdičkami na pódiu však budú minimálne pre svojich rodičov určite deti z trnavských materských škôl. Jednotlivé škôlky majú svoj čas rezervovaný každý štvrtok a piatok od 7. do 21. decembra.

Tým najmenším sú určené aj rozprávky divadla Dvor zázrakov na radnici a obľúbené Predvianočné tvorivé dielne pre deti. Pestré kreatívne aktivity ich čakajú medzi 1. a 17. decembrom vždy od piatku do nedele v osvedčených priestoroch „Pod stĺpami“ na Hlavnej 8 linux mint 다운로드. Až do 7. januára 2018 bude fungovať verejné klzisko na Hlavnej ulici. Korčuľovať sa dá denne od 10. do 20. hodiny, korčule je možné si aj zapožičať.

O nevšedný zážitok sa postarajú štvrtkové a nedeľné výstupy na mestskú vežu s lampášom. Sprievodca v historickom kostýme záujemcov schodík po schodíku zoznámi s príbehmi a legendami tejto dominanty mesta. Veľkým lákadlom budú aj tento rok Stredoveké vianočné trhy. Od 15. do 17. decembra vďaka nim zažijeme Vianoce trochu inak. Námestie sv. Mikuláša zaplnia doboví remeselníci a zvieratká, tešiť sa môžeme na originálny program, dobrú zábavu a skvelý starobylý punč windows server 2012 r2 language pack.

Popri užívaní si radosti a veselosti by sme mali myslieť aj na tých, ktorí v živote nemali toľko šťastia ako my. Od 13. do 16. decembra môžete kúpou punču v charitatívnom stánku Mesta Trnava podporiť dobrú vec. Výťažok z predaja poputuje organizáciám tretieho sektora, ktoré pracujú v sociálnej oblasti. Okrem toho bude počas celých Adventných trhov v charitatívnom stánku mesta prebiehať predaj výrobkov organizácií tretieho sektora zdravotne postihnutých, občianskych združení, chránených dielní a detského domova v Trnave 탐식의 재림 다운로드. Vo štvrtok 21. decembra prinesú skauti do Trnavy Betlehemské svetlo a odovzdajú ho na pódiu predstaviteľom mesta, o deň neskôr sa v dome Katolíckej jednoty Slovenska uskutoční Štedrá večera pre osamelých ľudí a ľudí bez domova.

„Pripraviť predvianočné trhy tak, aby bola spokojná čo najväčšia časť návštevníkov, je výzvou. Predstavy a očakávania ľudí sa rôznia, počas uplynulých mesiacov sme však intenzívne pracovali na tom, aby bol Advent v Trnave pestrý a aby si z jeho ponuky mohol vybrať každý. Svoj sortiment predstavia desiatky predajcov a remeselníkov,“ približuje Peter Babinec, vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave, ktorý zastrešuje technickú stránku predvianočných aktivít v meste Jaehan Foreigner.

„Trojičné námestie tento rok ozvláštnia nové drevené stánky v štýlovom dizajne. Už teraz na ne máme veľmi dobrú spätnú väzbu, ľuďom sa páčia. Naším cieľom je, aby sa sem domáci aj návštevníci z okolitých miest radi vracali,“ pokračuje Babinec.

K pohodliu návštevníkov Adventných trhov isto prispeje aj predĺžená prevádzka verejných WC na Radlinského ulici. Tie budú otvorené cez týždeň od 8.00 do 22.00 hod Download Coding Scratch. a cez víkendy až do 23.00 hod., teda v rovnakom čase ako stánky na Trojičnom námestí. Vianočné mestečko zavrie svoje brány 23. decembra. Veríme, že dovtedy rozdá mnoho radosti a stane sa miestom milých stretnutí a pekných spomienok. Rok 2017 vyprevadíme o polnoci 31. decembra novoročným ohňostrojom. Ešte predtým sme pripravili malú generálku pre deti, ktoré si o 18.00 hod. užijú svoj vlastný, detský ohňostroj. Hoci je koniec roka ešte zdanlivo ďaleko, každý z nás vie, ako rýchlo vedia dni letieť, obzvlášť tie pred sviatkami 윈도우 사파리 다운로드. Prianím všetkých, ktorí Advent v Trnave pripravujú, je to, aby Trnavčanom i návštevníkom spríjemnil predvianočný čas a naplnil ich očakávania.

-inf-

REKLAMA