REKLAMA

Poznáte názvy, alebo mená ulíc na pomerne novom sídlisku v Piešťanoch? Ide o sídlisko za Bodonou na severe mesta. Všetky nesú mená podľa hradov v doline Váhu 보배드림 다운로드. Je ich už trinásť a stále ešte pribúdajú. Likavská, Starohradská, Strečnianska, Budatínska, Hričovská, Súľovská, Považská, Lednická, Košecká, Trenčianska, Beckovská, Čachtická, Tematínska 스케치업 다운로드. Predstavíme vám ich v poradí v akom sú hrady na Považí od Liptova po Piešťany, samozrejme aj spolu so samotnými hradmi.

Likavská ulica je podobne ako Likavský hrad najsevernejšou v našom zozname 시아미 다운로드. Ulica dostala názov na návrh kultúrnej a názvoslovnej komisie schválením piešťanského mestského zastupiteľstva.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Likavský hrad

Keď v Ružomberku vystúpite z vlaku a prejdete na druhú stranu kolajišta, do obce Likavka, nad ňou sa hrdí Likavský hrad Download The Dog Barking. Nie je známy jeho budovateľ z druhej tretiny 13. storočia, ale ľudová povesť spomína Jána Korvína, ktorému ho odňal Karol I.

Poslednými majiteľmi boli Thökölyovci, ktorí vraj vybudovali studňu vyhĺbenú v kameni až po dno Váhu, zakrytú dve siahy hrubou klenbou, že jej ani kanónová guľa, ani baran neublížia edsql server 2017. Jej nezničiteľnosť vraj dosiahli tým, že do malty pridávali vaječné bielky a víno – píše barón Medňanský. V súčasnosti sa na mnohých našich hradoch robia rôzne úpravy, čiastkové obnovy, či aspoň záchranné konzervácie. Hrad Likavka nie je výnimkou, skôr možno povedať, že viac ako inde, a je to aj vidieť.

Prvé nádvorie hradu Likava

Brána je otvorená. Platí sa symbolické vstupné a možno tam kúpiť pohľadnicu hradu.
Druhé nádvorie hradu. Slúži ako zariadenie staveniska.

Alexander Urminský

REKLAMA