Úvod História Otvoreniu sezóny predchádzal sprievod študentov. Bol v ňom aj Fero Mikloško

Otvoreniu sezóny predchádzal sprievod študentov. Bol v ňom aj Fero Mikloško

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vychytený módny návrhár prezentoval svoje študentské práce v sprievode, ktorý v roku 1991 prešiel centrom Piešťan 유튜브 url 다운로드. O rok neskôr vzniklo novodobé Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny (OLKS). V sobotu 2. júna sa uskutoční jeho 21. ročník.

[singlepic id=28995 w=320 h=240 float=right]„Moja dcéra Júlia študovala na Škole umeleckých remesiel odbor scénický kostým ultra-high definition images. Keď končili a mali pripravenú kolekciu historických kostýmov, požiadali, aby som ich tvorbu pomohla prezentovať,“ spomína Naďa Mikolášiková, umelkyňa a majiteľka jednej z prvých súkromných galérií na Slovensku mega zip.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Spolužiakom Júlie Mikolášikovej, ktorá je dnes novinárkou, bol aj módny návrhár Fero Mikloško. Obaja študovali odbor scénický kostým a spolu s ďalšími študentmi vymysleli netradičný spôsob ako prezentovať svoju tvorbu v centre Piešťan Olympus Guardian. Väčšina z nich vrátane Fera Mikloška sa v kostýmoch dokonca predviedla.

„Sprievod sme zorganizovali spolu s Erikou Antalovou zo Spoločenského centra 파이널 판타지 다운로드. Asi 40 ľudí išlo z Kúpeľného ostrova, niesli všelijaké kastróly, čom som našla doma a robili povyk,“ opísala Naďa Mikolášiková udalosť, ktorú už o rok nasledovalo podujatie s názvom Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny locale.

OLKS píše svoju oficiálnu históriu od roku 1992. „V tom čase sa to robilo s eufóriou a veľkým nadšením,“ spomína Naďa Mikolášiková 김민규 here 다운로드. Podľa záznamu z Kroniky mesta Piešťany prišiel s iniciatívou vtedajší predseda Kultúrnej komisie MsZ Kornel Duffek. Na príprave a realizácii programu sa podieľali aj kúpele, Dom umenia, Balneologické múzeum, Veteran car club a v neposlednom rade Galéria NaMi Nadi Mikolášikovej 노트북 절전모드 다운로드.

[singlepic id=30259 w=320 h=240 float=right]„Toto podujatie prilákalo veľa divákov na Kúpeľný ostrov, Kolonádový most, na pešiu zónu a do parku okolo Hudobného pavilónu 마인크래프트 0 9 1 apk 다운로드. Z Kúpeľného ostrova a po Winterovej ulici prešiel pestrý sprievod v historických kostýmoch a krojoch, s rytiermi na koňoch, s historickými vozidlami, s viacerými hudobnými skupinami a podobne 워크3 다운로드. V meste vyhrávali rôzne hudobné skupiny – dychovky, cimbalová hudba, country hudba, dixieland a heavy metal hudba,“ píše sa v kronike.

V roku 1993 bolo Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny ešte veľkolepejšie. Nieslo sa v znamení osláv 880. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch.

[nggallery id=1674]

Text: Martin Palkovič Foto: archív Nadi Mikolášikovej

REKLAMA