Úvod História Labuť sa stala symbolom Piešťan vďaka vojakovi

Labuť sa stala symbolom Piešťan vďaka vojakovi

REKLAMA

Tieto vtáky sú dnes neodmysliteľnou súčasťou nášho mesta, ešte pred rokom 1975 by ste ich tu však hľadali márne Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency. Až vtedy ich sem doviezol ornitológ Erich Kubica. Za jeho aktivity v oblasti ochrany prírody mu nedávno poďakoval primátor virtual audio cable 다운로드.

[singlepic id=31407 w=320 h=240 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Erich Kubica už od mladosti spolupracoval s uznávaným slovenským orinológom Viliamom Kubáňom 사물의 비밀 다운로드. To ho priviedlo k profesionálnemu záujmu o prírodu okolia Piešťan so zameraním na operencov.

„Na vojne som bol v Plzni, ktorá je známa výskytom labutí 타짜맞고 다운로드. V Piešťanoch dovtedy neboli žiadne, na Slovensku žili iba v Trenčianskych Tepliciach,“ spomína Erich Kubica.

Napadlo ho, že tieto krásne vtáky by mohli spestriť parkový charakter Kúpeľného ostrova a tak po dohode s kúpeľmi a vtedajším národným výborom priniesol z Plzne sedem prvých labutí 페인터 10 다운로드.

[singlepic id=40618 w=320 h=240 float=right]„Ešte ako vojak som ich sem viezol vlakom v takých veľkých bedniach, dokonca som tri poslal ako zásielku zoologickej záhrady Moyamo. To mi vybavili na stanici protekčne.

Darilo sa im tu veľmi dobre. „Osadili sme ich na mŕtve rameno Váhu. Postupne sa začali rozmnožovať 카카오톡 데스크탑 다운로드. Dnes sú atrakciou a prilietajú aj zo zahraničia.“ Erich Kubica už zaznamenal jedincov z Litvy, Nemecka aj Maďarska.

Ako prvý ornitológ na Slovensku dokonca dokumentoval vo voľnej prírode aj labuť čiernu 국악방송 다운로드. „Bolo to pred dvoma rokmi. Je to druh pochádzajúci až z Austrálie, ale išlo o únik zo zajatia, pravdepodobne priletela z Anglicka alebo Francúzka.“

Labuť čierna sa v centre Piešťan zdržala asi pol dňa a odletela na sever 미션 디럭스 바이블 다운로드.

[nggallery id=1731]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA