Connect with us

Adriana Drahovská

Starý rok zomrel, nech žije nový

Published

on

Reklama
Reklama

Chvalabohu. Teda úprimnú sústrasť všetkým, ktorým sa v roku 2012 páčilo, ja som rada, že už je na konci. Lebo hoci sa mi zhoršil zrak, vidím niektoré veci oveľa jasnejšie. A nie sú vždy príjemné.
Preto dúfam, že hypotetický koniec tohto sveta 21.12. v ezotericko-paralelnej rovine vesmíru naozaj nastal a ľudstvo sa v rámci evolúcie dostane na vyššiu kozmickú úroveň. Zjednodušene povedané, dúfam, že už, fakt, bude na svete viac Lásky.
Teda, aby sme sa rozumeli, nemám na mysli žiadnu romantickú hollywoodskú zlepeninu sladkého oblbovania slovami, skutkami, a niekedy aj myšlienkami, ale tú ozajstnú silu, ktorá dokáže premôcť fyzikálne zákony: Lásku s veľkým L. Nevidno ju vždy na prvý pohľad, ale na prvý pocit určite. Zatiaľ sa ale jej pôsobeniu občas dosť úspešne bránime. Nebudem sa hrať na svätú – som na tom podobne.
Každý deň si napríklad hovorím, že budem milšia na svojich dospievajúcich počítačovo-iphonových maniakov, no dodržím to tak raz z troch. Len pre ilustráciu – každý deň sa sprchujú, ale zakaždým si zabudnú zobrať papuče! Toľko rokov stále to isté! Veď takú triviálnu vec by sa už naučili aj jednobunkové živočíchy! A ako okamžite nevedia, čo som im pred chvíľou povedala, je až k neuvereniu! Skvelý príklad selektívneho vnímania. No keď niekedy nevnímam ja, sú na smrť urazení. Ja viem, možno mi chýba rešpekt alebo im vzor, alebo čo ja viem, čo ešte by povedali psychológovia, lenže v tej konkrétnej chvíli mi je to akurát tak na …

Takže – dvakrát vyletím a raz to zvládnem. A v tom tkvie, myslím, celé tajomstvo Lásky. Že to jednoducho raz zvládneme! Aj keby sme mali skúšať všetko odznova tisíckrát za deň, aj keby sme sa deväťkrát z desiatich potkli, ten desiaty rovný krok je dôležitejší ako deväť potknutí.
Preto, milí priatelia, vítam rok 2013 s nádejou. Odpusťme si, čo sme si, pohnime zadkom, vyhrňme si rukávy a začnime ho inak – s Láskou. Lebo, ako mi zakaždým hovorí moja dušička alebo anjel strážny či svedomie, či čosi, čo mi občas v hlave šarapatí – VŠETKO JE V PORIADKU. Furt sa s ním hádam, ale keď si len tak v pokoji sadnem, tak si uvedomím, že má vlastne pravdu…
Šťastný nový rok, Piešťany!

Autor: Adriana Drahovská

REKLAMA

Reklama

Populárne články