Connect with us

Blogy

Prečo kandidujem?

Published

on

Reklama

Sú to skoro tri týždne, čo sme ako iniciatíva Spoločne pre Piešťany, oznámili kandidatúru na posty poslancov mestského zastupiteľstva a taktiež moju, na post primátora. Stretáme sa s ľudmi, zbierame podpisy a vysvetľujeme. Vysvetľujeme prečo…
Pretože nám na Piešťanoch záleží, pretože máme radi svoje mesto a chceme, aby sa posúvalo dopredu, aby bolo výnimočným miestom pre život svojich obyvateľov a taktiež hostí, bez ktorých by Piešťany neboli Piešťanmi.
TH_MG_5293V rámci občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany sa od roku 2011 snažíme meniť veci v Piešťanoch k lepšiemu. Zrealizovali sme viacero projektov, podieľame sa na postupnej revitalizácii Lida, výsadzali sme sme stromčeky, upravovali ihriská, čistili verejné priestranstvá, ale vytvorili sme i Historickú uličku, či zrealizovali projekt Klavír pre všetkých na pešej zóne. Sú to drobné projekty, za malé peniaze, avšak dokazujú, že viac vecí je o chcení ako o peniazoch. Sme radi, že sa nám podarilo dať dohromady ľudí, ktorí spravili množstvo práce nezištne pre naše mesto, sú aktívni, idú príkladom. Chcú, vedia a či budú môcť posúvať veci v Piešťanoch rýchlejšie dopredu, o tom rozhodnete vy – v novembri.
Mnoho ľudí ma pozná, ale určite minimálne rovnaké množstvo sa pýta, kde som sa teraz vzal, že o mne nepočuli. Iste, doteraz som nemal dôvod ukazovať sa pre objektívmi. Nerobil by som to ani teraz, avšak to by ste stále o mne nevedeli a pýtali by ste sa, kto to kandiduje a čo urobil. Takže musím. Od skončenia vysokej školy sa venujem žurnalistike a fotografii. Pracoval som pre lokálne médiá i svetové tlačové agentúry. V roku 2010 som založil webový portál www.pnky.sk. Snažíme sa spolu s kolegami pochváliť, povzbudiť, ale aj kritizovať, keď treba. Občas sa stretnem s názorom, že kritizovať a nič nerobiť je ľahké. Práve preto venujeme množstvo svojho voľného času práci pre dobro nášho mesta. Po funkciách nebažím, keď však vidím, čo všetko by sa dalo urobiť a “nejde to”, rozhodol som sa ísť s kožou na trh a ponúknuť svoje vedomosti, schopnosti a energiu v prospech všetkých Piešťancov. Veci môžeme meniť aj ako občianski aktivisti. Avšak zásadné zmeny, ktoré potrebujú Piešťany, takýmto spôsobom trvajú príliš dlho. Naše mesto potrebuje nový náboj a iskru okamžite. Iniciatíva Spoločne pre Piešťany ju ponúka.

Viac o aktivitách OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany a taktiež o aktivitách iniciatívy Spoločne pre Piešťany nájdete na www.spolocneprepiestany.sk.
Tomáš Hudcovič

Reklama

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Reklama

Populárne články