Connect with us

Blogy

Piešťany mestom bicyklov, ale stále máme čo doháňať

Published

on

Reklama

O Piešťanoch sa hovorí, že sú mestom bicyklov. Na slovenské pomery je to možno pravda, avšak v porovnaní s niektorými mestami vo svete, máme stále čo doháňať.

Pred pár dňami som narazil na zaujímavé video. Je to dokument o cargo bicykloch v uliciach Kodane. Je úplne neskutočné sledovať, čo všetko sa dá odviezť na bicykli :-).

Reklama

[youtube width=“560″ height=“360″]http://www.youtube.com/watch?v=v0SEpVo33AM[/youtube]

Nákupy, stôl, manželka s deťmi, štyri deti s komplet výbavou (1:18), jednoducho paráda. Keď moja manželka  v lete chodila po Piešťanoch s prívesným vozíkom, v ktorom si hovel náš sedemmesačný syn, bolo zaujímavé sledovať reakcie ľudí. Všetci sa usmievali a niektorí aj závideli :-). No pri pohľade na chlapíka z videa a  prevoz  jeho štyroch ratolestí by sa asi tvárili, že sa zbláznil.

Reklama

Piešťany majú cyklistický potenciál. Bicyklom z jednej strany mesta na druhú pri absolútne pohodlnom šliapaní je to 15 minút. Vyznačených cyklistických ciest síce nie je veľa, ale pri ohľaduplnom správaní sa cyklistov i vodičov si myslím, že sa na piešťanské cesty zmestíme. Plusy pri parkovaní bicykla sú v porovnaní s autom absolútne nespochybniteľné. Horšie je to s krádežami  dvojkolesových tátošov, ktoré sú žiaľ na dennom poriadku. Avšak aj na tom by sa dalo popracovať, jednak všímavosťou nás všetkých a taktiež polície.

Po zhliadnutí videa už viem aký vianočný darček chcem :-).  Verím, že raz ten svet dobehneme.

Autor: Tomáš Hudcovič Video: www.youtube.com

REKLAMA

Populárne články