Connect with us

Andrej Klapica

Piešťanské festivaly

Published

on

Reklama

Priznávam, že počas posledných rokov som sa dosť kriticky vyjadroval k festivalom v Piešťanoch. Tento rok máme za sebou už tri a zatiaľ musím zakaždým pochváliť usporiadateľov. Je vidieť určitý krok, ktorý urobili v ústrety voči obyvateľom, aby prítomnosť týchto festivalov neznižovala pohodlie tých, ktorí sa na nich nechcú zúčastniť.

Dokonca ja ako „neprajník“ festivalov musím uznať, že niektoré do Piešťan dokonca patria. Napríklad tentotýždňový festival TopFest plus so skupinou Guns N´ Roses je lákadlom hlavne pre ľudí, ktorí si chcú vypočuť túto svetoznámu kapelu a nejdú na festival s „bočnými úmyslami“ (napr. poriadne sa „zoťať“.) Taktiež musím uznať, že festival Grape, o ktorom odborníci tvrdia, že po Pohode je to najlepší Slovenský festival, do Piešťan určite patrí.

Reklama

Na Piešťany som citlivý. Chcem, aby pred očami Slovákov a cudzincov vyzerali stále „výnimočne“ a zároveň aby sa domácim v nich dobre žilo. Preto sa teším, keď sa v Piešťanoch konajú výnimočné veci, nie len také „radové“.

Koniec koncov, možno čiastočne aj vďaka týmto festivalom máme momentálne celoslovensky známe hudobné hviezdy práve z nášho mesta: Rytmusa a Ega.

Reklama

Autor: Andrej Klapica

Populárne články