Connect with us

Blogy

Kohokoľvek! Len nie slušných politikov!

Published

on

Reklama

Tak mi to pripadá, keď sledujem našu politickú scénu. Nepostihnuteľní gauneri, ktorí vďačne plnia vôľu svojich sponzorov a nemajú pritom žiadnu zodpovednosťou za vzniknuté škody.

Aj preto už vyše dve desaťročia nie sú v našom štáte prostriedky na kvalitné školstvo, zdravotníctvo, rozvoj infraštruktúry, či podporu malého a stredného podnikania. Nerozumiem, ako sa len nečinne dokážeme prizerať na astronomické zadlžovanie krajiny. Ako vôbec [singlepic id=7525 w=320 h=240 float=left]môžeme iba mávnuť rukou nad podvodmi a klamstvami, ktorých sme každodennými svedkami? Nevšímame si to, že verejné prostriedky nás všetkých končia v súkromných vreckách. Pravidelne a s ľahkosťou sa nechávame obalamutiť pred každými voľbami. Je teda skutočne utópiou myslieť si, že v politike nie je priestor pre slušných a zodpovedných ľudí, ktorým skutočne pôjde iba o dobro nás všetkých? Podľa toho, čo sa tu už dlho deje, zrejme áno.

Reklama

Doterajším politickým garnitúram sa v občanoch postupne podarilo vybudovať maximálnu apatiu a nezáujem. Vďaka tomu môžu dnes úplne beztrestne páchať zlodejstvá najväčšieho kalibru a pritom sa usmievať do kamery. 9. novembra nás opäť čakajú voľby do VÚC, ktoré majú pravidelne najnižšiu volebnú účasť. Samosprávne kraje pritom spravujú obrovské množstvo majetku a majú zabezpečovať mnohé občianske potreby a budovať tak silný región. Jedinou príležitosťou na zmenu sú demokratické voľby. Aj tu máme na výber, či dáme príležitosť poriadku alebo zachováme terajšie Status Quo. Rozhodnutie je preto len na nás. Využijeme ho?

Autor: Jozef Malík

Reklama

Populárne články