Connect with us

Blogy

Etelka na kolesi

Published

on

Reklama
Reklama

Neplašte sa. Etelka je farma. A na kolesi neišla Etelka, ale ja s Palom, tatranským vlkom. Na tento výlet ma nakopli dva momenty. Jeden bol, že som stretol chlapa, čo stále chodí na koleskové výlety a nevedel, že kde je Etelka. To je veliká škoda, taký ohromný cieľ na koleskové výlety. Druhý kopanec bol to, že až dokonca občianske združenie, táto moderná právna forma špekuluje nad tým ako sa bezpečne na kolesi dostať do Vrbového a pritom cez Krakovany je to brnkačka a bezpečne celkom, skoro.

Takže preto je viac fotiek z cesty, aby všetci, čo chcú, trafili najprv do Vrbového a potom aj na Etelku. Tí, čo to poznáte fotky preskočte, hopi hop.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štartujeme aj s Palom okolo desiatej v nedelu a vyrážame smer Veľké Orvište. Po prejazde ponad diaľnicu sa spúšťame dole brehom a za zastávkou a pred mostekom točíme doľava, teda na deviatu hodinu. Pokračujeme po betónke a trochu cvakoceme zubami. Prechádzame cez nejaké objekty asi vodných zdrojov a pokračujem stále s cvakaním zubov až zbadáme napravo topoľovú alej. Točíme k aleji na tretiu hodinu, teda normálne doprava. Medzi prvými stromami je orientačný bod, zarastená lavička. Pred očami Krakovanská kostolná veža. Po kúsku opúšťame cvakotavú cestu (odbočuje doprava, ale už jej máme dosť) a prejdeme na poľnú na našej dvanástej hodine. Kúsok po poľnej a prechádzame asi cez zavlažovací kanál. Mostek má aj kúsok koľajníc, netušíme prečo. Za mostekom už je kúsok vjazd do Krakovan. Mažeme okolo nových domov a na križovatke rovná sa rázcestie sa dávame doľava. V poho. Po chvíli medzi autá (kuk foto) a smer amfik a štadión, pri štadióne točíme na našu deviatu hodinu na hlavnú smer železničná stanica Krakovany, teda bývalá. Pred stanicou točíme doprava na našu tretiu hodinu ešte pred koľajnicami a cestička nás zavedie až do Vrbového. Sliepky po cestičke neprovokujte, keď sú splašené tak ondzá na cestičku a môže sa šmýkať. Vo Vrbovom fotím vežu, konečne sa mi javí šikmá a Mórica k tomu. Pokračujeme smer Prašník. Za evankostolom točíme na tretiu hodinu  na Čerenec. Na hrádzu a potom po ľavej strane Čerenca , okolo vody na Prašník. Skoro na konci Prašníka je značka so skríženým príborom v modrom rámečku, budeme točiť na Etelku. Po odbočke na tretiu hodinu, riadne označenej je rázcestie. Doľava na reštiku Dúbrava, nekomentujem treba mrknúť ceny. Doprava sa ide na Etelku. Okolo orientačného bodu sirény ešte kúsok a odbočka hádam na siedmu hodinu do kopčeka až na farmu. A sme tu.

Reklama

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

REKLAMA

MONKEY

Na farme pohodička. Nealko pivko, syry, mlieka, jogurty, kozičky milené, svinky, kravky usmievavé (pri troche fantázie to mohol byť úsmev, sa snažte trochu aspoň), traktor Janko Jeleň k vozeniu za dobrú cenu, dráha zo sudov pre Jeleňovie Janka, kozenky pri dome prítulné až až, kozenky aj za ohradku. Neskôr sa objaví ešte jedno stádo, napijú sa vody, popredvádzajú sa. Takže dobrá papa, pohoda, málo návštevníkov, debata s miestnymi. Tieto zvieratá aj Janka Jeleňa ste mohli vidieť aj na Markíze vo farmárskej reality šóu. Ešte sa nám predvádza mladá kozička, behá po stole, mixuje šróbiky, oblizuje vrtačku, narobí sa chudera a ešte je mladistvá, by sa sociálni pracovníci vybesnili.  Dokola je super pohľad, vidieť aj Bezovec. Atmosféra mieru, pohody, príroda až zachádza za nechty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Supiš, dajte, komu sa dá na kolesi. Inak prístupné aj autom pre inakších. Je to cca 20 kiláčikov, domo dole brehom, tiež 20 kiláčikov. Oplatí sa, kto zaváha bude akože hore bez teda bez pekných spomienok.

Peter PN

Populárne články