Úvod Blogy Andrej Klapica Dublin 2014

Dublin 2014

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Minulý týždeň som sa zúčastnil na zasadnutí Európskych pravicových strán v Írskom Dubline. Keďže viac Piešťancov tam tento krát nebolo, opíšem zopár postrehov Breathe download.

Každá chvíľka bola maximálne využitá.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Moderná budova obsiahla dvetisícpäťsto ľudí sand. Všade dookola samí europoslanci, predsedovia strán, špičkoví politici, premiéri a prezidenti. Hneď ráno bolo stretnutie komisie pre odobrenie rezolúcií League of Legends.

fotka 2Po zasadnutí komisie sme sa zúčastnili stretnutia Centra pre európske štúdia, kde sa odborníci z Európskych krajín venovali téme Ukrajiny Almind free download. Vystúpila tam so svojím svedectvom jedna slečna, ktorá sa od druhého dňa, čo sa konali protesty v Kyjeve, zúčastňovala každodenne na „Majdane“ 신과함께 인과 연 다운로드.

Celkovo som bol prekvapený ako téma Ukrajiny zaznievala počas celého kongresu. Po skončení tohto stretnutia som stihol sendvičový obed a fotku s kniežaťom Schwarzenbergom 캔디팡 다운로드.

Popoludní bola voľba predsedu Európskej ľudovej strany, ktorým sa stal Francúz Jospeh Daul. Nasledovali príhovory jednotlivých predsedov strán, premiérov a prezidentov Download all marvels. Bolo tam obrovské množstvo významných politikov a trikrát toľko ochrankárov. O ochrankároch treba povedať, že boli zhovievaví a mnohým umožnili fotky so svojimi chránencami martial arts drama. Takto som sa na chvíľu stretol s Vitalijim Kličkom (keď sme si podali roku, bol som prekvapený že ju má pomerne mäkkú), Julijou Tymošenkovou (väzenie ju dosť poznačilo a aj jej krásu), José Manuelom Barrosom (fotku sme museli tri kár opakovať, lebo nešiel blesk :-) a na kratúčko aj s Angelou Merkelovou (je to naozaj veľká dáma) 윈도우 10 자바 다운로드. Počas krátkeho rozhovoru s Írskym premiérom (Enda Kenny) o Slovákoch, žijúcich v Írsku som ho formálne pozval k nám do Piešťan. Vážim si stretnutie a rozhovor Roccom Buttiglionem – uznávaným Talianskym politikom 화웨이 다운로드.

Z príhovorov najviac zaujal spevák skupiny U2 Bono Vox – ako jedinému sa mu podarilo viackrát rozosmiať celé publikum. Prišiel rýchlo ako rocková hviezda. Tridsať metrov na pódium zvládol so svojou ochrankou za menej ako 10 sekúnd. Tak isto rýchlo z pódia odišiel. Ale kolegovi Emilovi a jednej Slovenke sa podarilo prekĺznuť do zákulisia a vznikla z toho nádherná fotka, ktorá momentálne koluje internetom.

Standing ovation si vyslúžila aj Angela Merkelová. Obdivujem jej zanietenosť. Hovorila rázne, jasne, primerane dlho. Sršala z nej charizma. Hovorila po nemecky o smerovaní Európskej únie.

Z Írov mám príjemný pocit. Zdali sa mi mentálne blízki nám Slovákom. Pôsobili skromne. Niektorí mi spomenuli, že poznajú Slovensko lebo ich deti tu boli a chcú sa k sem vrátiť.

Bol to zaujímavý zážitok. Ale!… Bolo povedaných niekoľko milión slov, lenže práve teraz, po skončení summitu, začína práca. Aby tie slová nevyšli nazmar!

Autor: Andrej Klapica

REKLAMA