Úvod Blogy Blog Lukáša Turňu: Trenčianske Teplice a drobné rozdiely

Blog Lukáša Turňu: Trenčianske Teplice a drobné rozdiely

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Minulý týždeň sme boli s manželkou na dovolenke v Trenčianskych Tepliciach. Kúpeľné mesto sme si vybrali kvôli tomu, že sme s desaťmesačnou dcérou nechceli cestovať niekam ďaleko k moru, a ani s ňou v horúčavách počas dovolenky chodiť po dlhých výletoch 강경옥 설희 다운로드. Mali sme chuť si užiť pokojný pasívny oddych a žiadne hektické pobehovanie hore dolu. Teplice sa zdali byť ideálnym výberom. Náš hotel bol kúsok od centra, manželka Diana si užila rôzne wellness procedúry v hoteli a aj prechádzky mestskom parku, či okolitých uličkách nám priniesli vytúžený relax Download The Beginning of The Hero. Keď sme sa oddýchnutí vrátili domov, musel som rozmýšľať nad tým, v čom sú Trenčianske Teplice iné ako Piešťany.

IMG_0230_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Majú samozrejme inú geografickú polohu, teda v okolí Teplíc, skrytých v doline, sú kopce všade naokolo 존윅1 자막 다운로드. My sa môžeme, naopak, tešiť z vôd rieky Váh, vodných športov, ale aj zájsť si na túru do okolia. Obe mestá majú peknú pešiu zónu, aj keď v Tepliciach je širšia, rozľahlejšia a skoro vôbec na nej nevidno cyklistov 워킹데드 시즌7 다운로드.

V oboch mestách sú opustené hotely aj liečebné domy, ktorými architekti v období komunizmu pre pracujúcich naozaj nešetrili. V Tepliciach sa však skoro všetky tieto opustené stavby nachádzajú v okolí centra a nie na jeho perifériách OneDrive app. Funkcionalistický hotel Machnáč, bývalá nemocnica, opustená budova železničnej stanice alebo komplex hotelov Slávia-Savoy-Diana sú len časťou z množstva chátrajúcich budov 혁오 22 다운로드. Mesto sa však pomaly prebúdza, okolo hotela Machnáč hrkocú stavebné stroje, kúpalisko Zelená žaba bolo krásne zrekonštruované v duchu pôvodného návrhu, budujú sa úplne nové hotely 실비 키우기 1.9 다운로드. Spomienky na fungujúcu minulosť pred privatizáciou v deväťdesiatych rokoch pomaličky ožívajú.

IMG_0272_resizeIMG_0228_resizeIMG_0217_resize

IMG_0223_resize

Hlavný rozdiel, ktorý v oboch mestách vidím, je v ich naviazanosti na kúpele 소설 저작권 다운로드. Kúpele v Trenčianskych Tepliciach sú pevnou a neoddeliteľnou súčasťou mesta. Pešej zóne dominujú kúpeľné domy Krym a PAX.

IMG_0238_resize

Ich stav sa priamou úmerou odráža na vzhľade centra, rovnako ako mesto, naopak, “ošpatňujú“ opustené stavby Great Escape 1 episode. Piešťany sú práve v tomto iné. Kúpele sú akýmsi mestom v meste. Žijú si vlastným životom, majú svoju políciu, park, svoje pravidlá. Všetky hotely na ostrove fungujú, kultúrny program je bohatý a zeleň krásne upravená 토크온 모바일 다운로드. Škoda, že hotel Slovan nebol postavený na opačnej strane Kolonádového mosta, možno by dnes vyzeral inak.

Nechcem tým povedať, že Kúpeľný ostrov neprináša Piešťancom veľa. V priestoroch Evy sa vďaka Klubu vodného póla môžu okúpať, park je naozaj krásnym miestom na relax a rovnako tak poteší pohľad na honosnú architektúru hotelov. Kúpele sú dozaista najväčším zamestnávateľom v meste a okolí, spolupráca v oblasti športu a kultúry tiež nie je zanedbateľná. Prepojenie ostrova na mesto však akosi chýba. Dalo by sa povedať, že kde končia kúpele, tam začína mesto a naopak, kde začína mesto, tam končia kúpele.

-lt-

REKLAMA