Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Kraj vyhlásil súťaž na dodávateľa realizácie Vážskej cyklomagistrály od...

Blog Lucie Drábikovej: Kraj vyhlásil súťaž na dodávateľa realizácie Vážskej cyklomagistrály od mosta Bodona po Hornú Stredu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Aktuálne ozitívna správa pre priaznivcov cyklistiky, ktorí sa už nevedia dočkať predĺženia zrekonštruovaných častí Vážskej cyklomagistrály Ubuntu desktop download. Trnavský samosprávny kraj dnes vyhlásil súťaž na dodávateľa stavby Vážskej cyklomagistrály v úseku od Železného mostu v Piešťanoch po hranicu medzi Trnavským samosprávnym krajom a Trenčianskym samosprávnym krajom v Hornej Strede 오라클 10g 32 bit 다운로드. Úsek cyklotrasy meria 3,6 km a predpokladaná hodnota jeho realizácie je 497-tisíc eur. Kraj uspel so žiadosťou o eurofondy aj pre úsek Sereď – Šúrovce hp 로드러너 다운로드.

Detail projektu pri moste Bodona

Cyklotrasa bude zrealizovaná rekonštrukciou telesa hrádze s voľnou korunou trojmetrovej šírky Smash Bros. Cyklisti, ktorí už dnes trasu využívajú sa isto tešia hlavne na odstránenie nerovností, ktoré spôsobili korene okolorastúcich topoľov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Šírkové usporiadanie podľa projektu majú tvoriť obojstranné betónové obrubníky a tri metre široký asfaltobetónový povrch pre samostatnú obojsmernú, oddelenú cyklistickú cestičku s umožnením pohybu chodcom v samostatnom jazdnom pruhu 크롬 사이트 다운로드. Obrubníky nebudú realizované v celom profile stavby, ale len vo vybraných častiach.


Víťaz súťaže a realizátor zákazky má podľa projektu vybudovať tiež cyklistické odpočívadlo z agátového dreva, ktoré má byť umiestnené neďaleko hranice krajov. Po realizácii stavby má byť pre zabezpečenie protieróznych účinkov na teleso hrádze vysiata bylinno-trávna lúčna zmes na ploche 10-tisíc metrov štvorcových. V rámci realizácie projektu dôjde tiež k oprave gabiónových múrikov pri moste Bodona. Niekoľko z nich pre zlý stav bude odstránených úplne a vybudujú sa nanovo.


Záujemcovia o realizáciu stavby sa môžu prihlásiť do 9. septembra. Podklady a projektovú dokumentáciu nájdete tu Vestník – Úrad pre verejné obstarávanie (gov.sk).

Foto a grafika: TTSK

REKLAMA