Úvod Blogy Blog Ericha Kubicu: Ľudia a vtáci

Blog Ericha Kubicu: Ľudia a vtáci

REKLAMA

Život a skúsenosti nás naučili, aká dôležitá a potrebná je spoločná životná púť ľudí a vtákov. Pripomeňme si niekoľko príkladov vzájomnej symbiózy, ktoré nám predkladajú povery, porekadlá, ale i skutočné udalosti 차임벨 다운로드.

kuban1973 001

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Počuli ste predsa, že príchod človiečika na tento svet je spätý s bocianom, ktorý ho prináša do rodiny 시를 잊은 그대에게 다운로드. Leží si v teplej perinke, ktorá je z peria vtákov, rastie a aby bol zdravý a silný, papá polievočku z holúbka a sliepočky. Kto žil na dedine, si pamätá, ako deti chodili pásť husi Genuine for Windows 7. Poznali sme každé vtáčie hniezdo a chovali sme nejakého vtáčika v klietke. Radosť sme mali z prvých holubov, ktorých nám darovali starší holubiari 창조의 법칙 다운로드. Hydina na dvore, mladé holuby a vajíčka sa stali súčasťou našej stravy.

REKLAMA

kia-042015-500

Potom prišiel prvý kanárik, hrdlička alebo andulka a naša životná púť s vtákmi bola spečatená. Vtáčie perá sa používali ako pomôcka na písanie, ako kormidielka na šípoch i na vymetanie popola. Vďaka vtákom sme sa naučili lietať, no i my sme ich vzali do vesmíru (japonské prepelice, ktoré zásobujú kozmonautov čerstvým mäsom, vajíčkami a trusom na hnojenie rastlín na medziplanetárnej stanici) 트위치 동영상 다운로드. Vták na oblohe oznamoval moreplavcom, že sa blíži po úmornej plavbe pevnina, prvá lastovička na prináša jar, biela holubica je symbolom mieru a hlas kuvika oznamoval, že niekto blízky zomrie 엠씨더맥스 전집 다운로드. Poštové holuby zachránili tisíce ľudských životov počas vojen, keď sa im podarilo preletieť nepriateľské línie, so správou v púzdre na nohe 이누야샤 완결편 게임 다운로드.

Zachraňovali baníkov pred nebezpečným oxidom uhličitým, ale i vojakov a obyvateľov v Iraku, pred toxickými plynmi. Boli spoločníkom sokoliara a pomáhali mu pri obstarávaní potravy Mamma Mia1 download.

Móda používa perá ako doplnok ošatenia, sú ozdobou klobúkov a každý z nás pozná krásne čelenky indiánskych náčelníkov. V Afrike pomáhajú skrotené kormorány i dnes rybárom chytať ryby a Medozvestka krikľavá oznámi domorodcom, kde sú divé včely a za odmenu dostane plást z medom Sandol Gothic download.

Pre našich chudobných predkov boli ako jeden z mála zdrojov živočíšnych bielkovín.

Či je človek chovateľom, ornitológom, poľovníkom alebo veterinárom, vždy je jeho činnosť spojená s vtákmi 미래에셋 증권 hts 다운로드. Táto spojitosť je azda nekonečná a dalo by sa ešte dlho písať o našom človiečikovi, ale to už v diaľke zakukala kukučka a oznámila, že už mu zostáva len pár rôčkov.

A keď odíde náš hrdina z tohto sveta, bude to opäť ten vtáčik, ktorý si sadne na jeho náhrobný kameň a zaspieva mu pesničku, keď na neho všetci ľudia nadobro zabudnú.

Text a foto: Erich Kubica

REKLAMA