Connect with us

Bleskovky

Vlani sa narodilo v Piešťanoch viac detí ako rok predtým. Najobľúbenejšie mená sú Nela, Viktória a Samuel

Published

on

Reklama
Reklama

V roku 2021 sa narodilo 332 Piešťancov, pričom dievčat bolo viac ako chlapcov. Oproti roku 2020 pribudlo v meste v vlani 108 novorodencov.
kalendár
„Z celkového počtu narodených Piešťancov bolo 180 dievčat 152 chlapcov. Narodili sa aj trojičky a dva páry dvojičiek. Narodené trojčatá-chlapci sú historicky druhými narodenými trojičkami, ktoré majú trvalý pobyt v Piešťanoch. Na svet prišli v bratislavskej pôrodnici. Do histórie sa zapíšu ako prvé narodené trojičky-chlapci. Prvé dvojičky sa obyvateľom mesta, podľa Kroniky mesta Piešťany, narodili v roku 1976. Boli to dievčatá,“ informoval Martin Ričány, hovorca Mesta Piešťany
Podľa informácií z matriky rodičia svojim novorodeným synom najčastejšie dávali mená – Samuel, Jakub, Michal a Oliver. Samuel v obľúbenosti predbehol Jakuba, ten bol v rebríčku obľúbenosti na prvom mieste v roku 2020. Pre dievčatá vyberali v roku 2021 najviac mená Nela a Viktória, ktoré dali svojim dcéram zhodne deväťkrát. V obľúbenosti dievčenských mien tak oproti roku 2020 nahradili mená Nina a Sofia.
V Piešťanoch aj v minulom roku pribudli bábätká s netradičnými menami. Narodili sa malí Elliot, Nataniel, Yanik alebo Dilara, Tia, Aylin, Cassia, Elis.
„V roku 2021 si povedalo svoje „áno“ 126 párov, čo je o 6 uzavretých manželstiev menej ako v predchádzajúcom roku. V kostole uzavrelo manželstvo 59 snúbeneckých párov a civilných sobášov bolo 67. Počet uzatvorených manželstiev s cudzím štátnym príslušníkom bol 11,“ uzavrel M. Ričány
Prvým novorodencom v roku 2022 s trvalým pobytom v Piešťanoch je Adam Ščevko, ktorý sa v piešťanskej nemocnici narodil v utorok 4. januára 2022.
TS Mesto Piešťany/red

Populárne články