Connect with us

Bleskovky

Vladimír Krupa opäť riaditeľom Balneologického múzea

Published

on

Reklama

V Divadle Jána Palárika v Trnave župan Jozef Viskupič odovzdal menovacie dekréty 13. novým riaditeľom kultúrnych inštitúcií. Riaditeľom Balneologického múzea Imricha Wintera sa stal opäť Vladimír Krupa, ktorý tak obhájil svoju pozíciu.

Vladimír Krupa si preberá menovací dekrét z rúk župana Jozefa Viskupiča. Foto: TTSK

Riaditeľov kultúrnych inštitúcií hromadne odvolalo zastupiteľstvo kraja na návrh župana. Rovnako boli odvolaní riaditelia sociálnych zariadení. Podľa župana Viskupiča bolo cieľom dať organizáciám nový impulz pre ich ďalší rozvoj a presne stanoviť funkčné obdobie riaditeľov na 5 rokov. Považuje to za systémový prvok, ktorý zabezpečí, aby sa   inštitúcie rozvíjali. Zároveň sa tak podľa neho vytvára prirodzený tlak, aby riaditelia, po uplynutí 5 rokov, museli podať odpočet toho, čo v inštitúcií urobili a museli predstaviť nové vízie a nápady.

Reklama

V  18 kultúrnych inštitúciach prebehli výberové konania. V trinástich prípadoch sa podarilo ich úspešne zrealizovať a zastupiteľstvo tak mohlo schváliť nových či staronových riaditeľov. Tým teraz župan odovzdal menovacie dekréty. Sedem riaditeľov je staronových a svoj post obhájili,  v troch prípadoch sa riaditeľom stal pracovník inštitúcie a v troch prípadoch na miesto riaditeľa prichádza uchádzač mimo organizácie. 

Trnavský samosprávny kraj vlani v decembri prijal novú smernicu o výberových konaniach platnú pre všetky jeho organizácie, podľa ktorej sa postupovalo pri výberoch nových riaditeľov.

Reklama

-th- Foto: TTSK

Populárne články