Connect with us

Bleskovky

Neprišlo dosť poslancov, zastupiteľstvo zrušili

Published

on

Reklama
Reklama

Plánované tretie rokovanie piešťanského mestského zastupiteľstva sa v stredu 30. júna neuskutočnilo. Na zasadnutie do pol hodiny od plánovaného času začiatku dorazilo 8 zo 17 poslancov. Potrebných bolo aspoň deväť. Primátor Peter Jančovič tak zasadnutie ukončil a bude ho musieť zvolať na iný termín.

Na zasadnutie prišli poslanci Michal Bezák, Iveta Babičová, Zuzana Svrčeková, Ján Stachura, Jozef Drahovský, Martin Cifra, Martin Valo a Jozef Mičura. Tesne po polhodinovom limite dorazil poslanec Matúš Kromholc, ale rokovanie už bolo zrušené. Na zasadnutie neprišli poslanci Remo Cicutto, Ján Krupa, Andrej Klapica, Jaroslav Rybárik, Michal Fiala, Marián Urbánek, František Glos a Roman Chudý.
Najväčším poslaneckým absentérom je bývalý trojnásobný primátor Remo Cicuto. Ten sa podľa zverejnených informácií k 20.5.2021 zúčastnil iba desiatich z 18-tich uskutočnených rokovaní. Plnú účasť k tomuto termínu mali viceprimátor Bezák a poslanci Kromholc a Rybárik.
Primátor Peter Jančovič bude musieť zvolať rokovanie na náhradný termín, pričom niektorí zo zúčastnených už avizovali, že na budúci týždeň bude ich účasť problematická, keďže majú už naplánované iné aktivity. Z troch tohtoročných plánovaných rokovaní sa už dvakrát stalo, že poslancov neprišlo dosť.
-red-

Populárne články