Connect with us

Bleskovky

Jozef Metelka medzi výnimočnými osobnosťami Trnavského samosprávneho kraja

Published

on

Reklama

Trnavský župan ocenil v utorok 10. septembra na slávnostnom galavečeri tridsaťjeden osobností kraja. Poďakovanie predstaviteľov TTSK patrilo profesionálom v oblasti školstva, kultúry, zdravotníctva, sociálnych vecí, dopravy a občianskej spoločnosti, ale aj športu. Medzi laureátmi bol aj piešťanský rodák cyklista Jozef Metelka.

„V cyklistike zdravotne postihnutých sa presadil krátko po vstupe do profesionálneho športu, na majstrovstvách sveta v Mexiku v roku 2014, kde získal jednu zlatú a dve strieborné medaily. Patrí  medzi elitu paracyklistov, čo potvrdzuje dlhodobo stabilnými výkonmi na vrcholných podujatiach. V roku 2016 sa zúčastnil na paralympijských hrách v Riu, kde získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. V roku 2019 získal titul Majstra sveta v dráhovej paracyklistike v individuálnych stíhacích pretekoch na 4 k m a titul vicemajster sveta v stíhacích pretekoch na 1 km,“ znie zdôvodnenie ocenenia.

Reklama

Jozef Metelka sa oceňovania nebol zúčastniť, nakoľko práve v týchto dňoch bojuje o ďalšie cenné kovy na majstrovstvách sveta na ceste v Holandsku. Poslal teda aspoň krátky pozdrav prostredníctvom videa:

Reklama

-red-

Populárne články