Connect with us

Aktuality

Župa premiérovo očkovala vo štvrtom centre, ďalšie pripravuje v Piešťanoch

Published

on

Reklama
Reklama

Trnavská župa pokračovala s očkovaním proti ochoreniu covid-19 aj počas druhého májového víkendu. Premiéru malo štvrté očkovacie centrum, ktoré sa nachádza v športovej hale na Rybníkovej v Trnave. Po prvýkrát župa očkovala vakcínou Moderna, takže už očkuje všetkými tromi aktuálne schválenými vakcínami. Od konca februára župa podala už viac ako 74 tisíc dávok vakcín.
„Tento víkend sme otvorili už štvrté župné veľkokapacitné očkovacie centrum. Takto sa nám darí udržať tempo očkovania. Premiéru zároveň mala očkovacia látka Moderna. Veľmi ma teší, že sme podali ďalších 12.500 vakcín, a to nielen prvých, ale aj druhých dávok. Záujem o ochranu pred vírusom je veľký, čo nám dáva nádej čo najskôr žiť normálny život,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.
Vakcínou Pfizer/BioNTech sa očkovalo v sobotu v športovej hale v Trnave a v stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici. Vakcínu Moderna trnavská župa podávala po prvýkrát, a to v nedeľu v trnavskej športovej hale. Druhá dávka vakcíny AstraZeneca bola podávaná po oba víkendové dni na Strednej zdravotníckej škole Trnava.
Predseda TTSK Jozef Viskupič informoval o vzniku štvrtého krajského vakcinačného centra na stredajšom (5. mája) rokovaní krajského zastupiteľstva. Piate by potom podľa jeho slov malo vzniknúť v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.
„Všetko, tak ako doposiaľ, určuje množstvo dostupných vakcín, ktoré ministerstvo zdravotníctva prehodnocuje z týždňa na týždeň. Čiže sme informovaní iba s týždňovým predstihom. Jedinú dlhodobejšiu informáciu máme ohľadom vakcín Pfizer, ktorých je do konca júna zazmluvnených 2,2 milióna,“ povedal župan Jozef Viskupič a dodal: „Zároveň pripravujeme zriadenie piateho očkovacieho centra v Piešťanoch, v spolupráci s kúpeľmi, pretože disponujú priestormi aj zdravotníckym personálom.“
Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa – TTSK

Populárne články