Connect with us

Aktuality

Zomrel plavec a vodný pólista Ladislav Bačík

Published

on

Reklama
Reklama

V stredu 6.januára po ťažkej chorobe navždy opustil tento svet vo veku nedožitých 83 rokov, vynikajúci športovec, plavec a vodný pólista Ladislav Bačík.

Československí plavci v príprave na Olympijské hry v Helsinkách. Rok 1952. Poskytol: Milan Turňa. L. Bačík v dolnom rade prvý zľava

Československí plavci v príprave na Olympijské hry v Helsinkách. Rok 1952. L. Bačík v dolnom rade prvý zľava.
Foto: FB Piešťany History – Milan Turňa

Ladislav Bačík bol účastníkom olympijských hier v roku 1952 v Helsinkách a o štyri roky neskôr v austrálskom Melbourne, kde Československo reprezentoval v disciplíne 100 m znak. V roku 1957 bol ocenený titulom Zaslúžilý majster športu.

Neskôr sa venoval vodnému pólu. Vrámci Československa patril medzi najlepších hráčov, patril medzi naobávanejších strelcov v lige i reprezentácii. Na majstrovstvách Európy v Utrechte bol so 14-timi gólmi druhým najlepším strelcom šampionátu. Hráčsku vodnopólovú kariéru skončil ako 44-ročný. Športu však zostal naďalej verný a dlhé roky pôsobil ako vodnopólový tréner a učiteľ plávania.

V roku, keď piešťanská samospráva po prvý raz oceňovala v rámci ankety Športovec roka 2013 aj trénerov, získal toto ocenenie práve Ladislav Bačík, ktorý v roku 2013 oslávil životné jubileum 80 rokov.

Reklama

Posledná rozlúčka so zosnulým bude dňa v pondelok 11. januára 2016 o 14,30 hod. na Bratislavskom cintoríne v Piešťanoch.
Česť jeho pamiatke.
-red-

Populárne články