Connect with us

Aktuality

Zo soboty na nedeľu pomaľovali fasádu hotela Slovan

Published

on

Reklama
Reklama

V noci zo soboty na nedeľu pomaľovala skupina mladých ľudí, takmer celú fasádu hotela Slovan zo strany mestského parku. Chátrajúci objekt z roku 1906, ktorý bol pýchou mesta, dostal úplne nový vzhľad a vyzeral ako honosná perla z dielne nejakého významného expresionistu.

w_MG_0221

Pri objekte sa zastavovali skupinky mladých, ale aj starších. Nechápali, čudovali sa, čo sa to s tým ošarpaným hotelom stalo? Maľba, žiaľ, nebola trvalá a po odpojení projektora od elektriny zmizla. Nie však navždy, len do nadchádzajúcej soboty, kedy zažiari celý park svetlami v rámci podujatia Noc svetiel, ktoré pripravuje po druhý raz Materské centrum Úsmev.

Maľbu na hoteli Slovan vyčaroval Piešťanec Peter Blaškovič. Možno o ňom neviete a nepočuli ste o ňom, ale maľovanie plameňom ho preslávilo aj v Hollywoode. Pracoval pre viaceré reklamné agentúry, televíziu a ako vedúci animátor v spoločnosti Cauldron sa podieľal na tvorbe hier ako Conan, Soldier of Fortune, alebo Civil War pre firmu Activision. Pred štyrmi rokmi Peter Blaškovič založil vlastnú značku Escape Motions a naplno sa začal venovať programu Flame Painter a ďalším experimentálnym projektom. Netrvalo dlho a so žiadosťou o spoluprácu ho oslovil aj gigant v oblasti zábavného priemyslu Sony Entertainment. Flame Painter využívajú v hollywoodských štúdiách i vo francúzskom divadle. Viac o šikovnom Piešťancovi v tomto článku.

Reklama

w_MG_0212

Test projekcií, ktorý tím organizátorov Noci svetiel realizoval v sobotu večer, zaujal všetkých okoloidúcich. V sobotu 10. októbra určite zaujme aj vás a pripraveného je toho ďaleko viac.

w_MG_0202

Po minuloročnom úspechu Noci svetiel organizátorky z Materského centra Úsmev pripravujú na druhú októbrovú sobotu ešte väčší zážitok. Podobne ako vlani je na programe lampiónový sprievod, tvorivé dielne, hudobné vystúpenie, avšak tešiť sa môžete aj na špeciálnu svetelnú UV šou v podaní skupiny Argolla. Na záver lampiónového sprievodu sa môžete tešiť uprostred mestského parku na ohňovú šou zakončenú pyroefektami. Vystupovať budú mladí umelci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ale i speváčka Lucia Beňačková.

Podujatie sa koná vďaka podpore partnerov, ktorými sú spoločnosť Magna Energia, Mesto PiešťanySlužby mesta Piešťany, MsKS Piešťany, OZ Pomoc ohrozenému dieťaťu, OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, Becherovka, Tenet, Plantex a Slovenskej chránenej dielni. Podujatie mediálne podporili PNky.sk, zpiestan.sk, Piešťanský týždeň.

Noc svetiel

TS

Populárne články