Connect with us

Aktuality

Zimný štadión bude mať čoskoro ľad. Kolaudácia už dnes

Kým vonku pomaly po zime nebude ani chýru ani slychu, na zimnom štadióne v Piešťanoch bude čoskoro dostatočná ľadová vrstva, aby mohol slúžiť športovcom i verejnosti. Mesto Piešťany informovalo v stredu stredu 6. marca, že rekonštrukcia technológie ľadovej plochy a všetky s tým súvisiace práce, sa blížia ku koncu. Začalo sa aj so „zaľadňovaním“ plochy.

Published

on

Reklama

„V týchto dňoch začali poverení pracovníci s nalievaním prvej vrstvy ľadu. Nasledovať budú ďalšie ľadové vrstvy, kým nevznikne požadovaná hrúbka ľadu. Do jednej z nich sa napríklad pridáva vápno, ktoré vytvorí typickú bielu farbu ľadovej plochy. Po dokončení ľadu príde na rad značenie čiar. Zároveň prebieha školenie pracovníkov obsluhy,“ informovala piešťanská radnica o aktuálnej situácii v statuse na sociálnej sieti a uvidela tiež, že v najbližších dňoch by malo odštartovať kolaudačné konanie.

To však v skutočnosti už odštartovalo, keďže Mesto Piešťany v polovici februára požiadalo Stavebný úrad v obci Trebatice o vydanie kolaudačného rozhodnutia na rekonštrukciu technológie chladenia ľadovej plochy na zimnom štadióne v Piešťanoch. Úrad nariadil k predloženénu návrhu ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním, ktoré sa má uskutočniť vo štvrtok 7. marca o 9:30 h na zimnom štadióne.

Reklama

Podľa oznámenia o začatí kolaudačného konania vydaného Obcou Trebatice, ktoré Mesto Piešťany zverejnilo na svojej webstránke 5. marca, môžu účastníci konania a dotknuté orgány svoje námietky a stanoviská uplatniť najneskôr na ústnom konaní, inak sa k nim neprihliadne.

Koľko bude stáť prenájom ľadu?

Služby mesta Piešťany, ktoré majú zimný štadión v správe a zabezpečujú jeho prevádzku zverejnili v uplynulých dňoch na svojej webstránke cenník prenájmu ľadu i základný časový rozpis od 15. marca do 15. mája 2024.

Reklama

Športové kluby a športové organizácie so sídlom na území mesta Piešťany majú podľa neho platiť za prenájom ľadu 10 eur na hodinu. Školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Piešťany ako aj verejnosť pri organizovanom korčuľovaní, majú mať vstup zdarma. Pre komerčné využitie je cena prenájmu stanovená na 150 eur za hodinu.

Rekonštrukcia chladenia ľadovej plochy si vyžiadala náklady 955 645,94 eur, pričom 477 822,97 eur poskytol na realizáciu investície Fond na podporu športu.

-red- Foto: Mesto Piešťany, screenshots  grafika Služby mesta Piešťany

Populárne články