Connect with us

Aktuality

Žihadielko Vrbovčania slávnostne otvoria prvú júlovú sobotu

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Vrbové pozýva na slávnostné otvorenie ihriska Žihadielko, ktoré je naplánovaé na sobotu 2.júla 2016 od jednej popoludní. Miesto pre ihrisko sa už na sídlisku 9. mája chystá. Počas slávnostného otvorenia bude pripravený atraktívny program – hry, súťaže, vystúpenie osobností, občerstvenie, darčekové predmety pre deti. A príde aj včielka Maja…

 

 

Reklama

Mesto Vrbové uspelo v súťažnom hlasovaní spoločnosti Lidl, vďaka ktorému vyrastie na jeho území nové ihrisko Žihadielko v cene takmer 87 000 eur. O desať ihrísk bojovalo od 21. januára až do 29. februára množstvo miest a Vrbovčanom sa podarilo umiestniť vo svojej kategórii na druhom mieste s počtom hlasov 118 572. Víťazné Šahy miestnych predbehli len o niečo cez 2 000 zahlasovaní.

V súťaži hlasovalo dohromady až 2 460 878 hlasov a medzi víťazné mestá patria tiež Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Šaľa a Pezinok. V kategórii, kde boli aj Piešťany nakoniec uspela Sereď a Dolný Kubín, tešiť sa budú aj deti v mestách Stropkov a Myjava. Nové ihriská bude spájať jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Obľúbené postavičky budú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Ihriská budú určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov.

Doteraz boli otvorené tri ihriská – v Pezinku, Myjave a Seredi. Dnes, v sobotu 18. júna prestrihnú pásku na „žihadielku“ v bratislavskej Dúbravke. Vrbové je na rade o dva týždne.

IMG_3654IMG_3656Na vrbovskom sídlisku je zatiaľ pre ihrisko pripravený iba uvoľnený priestor medzi bytovkami.

-ad-, Zdroj: www.vrbove.sk, zihadielko/lidl.sk., Pozn. V článku boli použité reklamné údaje.

 

Populárne články