Aktuality

Žiaci základnej školy na Holubyho ulici dosiahli hneď niekoľko významných úspechov

Žiakom základnej školy na Holubyho ulici sa v uplynulých týždňoch podarilo dosiahnuť hneď niekoľko významných umiestnení a ocenení. Asi najvýznamnejším z nich bol zisk 2. miesta Adama Kinzela na celoslovenskom finále Junior Internet 2016 v kategórii Junior WEB. Darilo sa aj Tamare Jankovičovej a Filipovi Urbánekovi na krajskom kole v streľbe zo vzduchovky, obsadili druhé, respektíve štvrté miesto. Medzi najlepších športovcov Mesta Piešťany za rok 2015 v kategórii dorastencov sa zase zaradili Alex Nemec, závodiaci na motokárach a Matej Elbek Musaev, ktorý dosahuje úspechy v šachu.

Základná škola v rámci svojho programu a zamerania spolupracuje s mnohými organizáciami a inštitúciami s cieľom zvyšovať úroveň technických a prírodovedných vedomostí a praktických zručností detí a žiakov školy. Okrem úspešného projektu Dielne II, v ktorom škola získala množstvo učebných pomôcok pre prírodovedné predmety a pre školské dielne, škola pokračuje v spolupráci s centrom vedecko- technických informácii a taktiež so spoločnosťou AMAVET. Dva roky spolupracuje škola s občianskym združením KLOKAN, ktorého webstránku vytvoril a neustále zlepšuje žiak školy Adam Kinzel z triedy VI.A. Adam spolupracuje aj so školským správcom PC siete a webu školy.

Obrazok_298_resizeV marci 2016 prišla ponuka na možnosť účasti žiakov školy v súťaži Junior Internet v kategórii Junior WEB, po dohode riaditeľa školy s Adamom a jeho rodičmi sa žiak do tejto súťaže prihlásil. V 11. ročníku bol jeho projekt hodnotiacou komisiou vybraný a Adam postúpil do celoslovenského finále. Toto finále sa konalo 18. a 19. marca 2016 na pôde Fakulty informatiky a informačných technológii v Bratislave. Mladý žiak si svoju prezentáciu dôkladne pripravil a v silnej konkurencii získal veľmi pekné druhé miesto.
Všetci máme z tohto úspechu veľkú radosť a v ďalšom období bude škola naďalej talentovaných žiakov podporovať a vytvárať im stále lepšie podmienky. Pre doplnenie viď foto z vyhodnotenia tejto súťaže a odkaz na úspešnú web stránku o.z. Klokan.

klokan

Streľba zo vzduchovky.
Po víťazstve v okresnom kole v Piešťanoch sa 17. marca strelecké družstvo základnej školy Holubyho zúčastnilo Krajského kola v streľbe zo vzduchovej pušky v ZŠ Bernolákova v Holíči. Školu reprezentovali Jankovičová Tamara, Korman Gabriel a Urbánek Filip. Vystúpenie družstva bolo nadmieru úspešné, deti zúžitkovali už viacročnú systematickú prácu v streleckom krúžku pod vedením učiteľa Igora Číža a preukázali svoj talent.

IMAG4031_resize

Tamara Jankovičová (prvá zľava)

Družstvo starších žiakov a žiačok získalo celkovo – 4. miesto (737 kruhov), úspešná bola Tamara Jankovičová – 2. miesto (240 kruhov), ktoré vybojovala i pri poruche vzduchovky. Medzi staršími žiakmi obsadil Filip Urbánek – 4. miesto (271 kruhov), čím si zabezpečil postup na Školské majstrovstvá Slovenska. Gabriel Korman pracuje v streleckom krúžku kratšie, no svojím výkonom 226 kruhov výrazne prispel k peknému umiestneniu družstva. Pred umiestnenými žiakmi i družstvom skončili len deti dlhodobo pracujúce v streleckých kluboch, kde majú mnohonásobne viac tréningov a diametrálne odlišné podmienky ako napríklad kabáty, remene, rukavice, kvalitnejšie strelivo, účasť na mnohých súťažiach a podobne. Menovaní reprezentanti školy sú žiakmi 8. ročníka a pri poctivej a pravidelnej práci v krúžku môžu tohtoročné úspechy ešte zvýrazniť.