Úvod Aktuality Žiaci Spojenej školy hľadali „zdravie“ ukryté v strukoch

Žiaci Spojenej školy hľadali „zdravie“ ukryté v strukoch

REKLAMA

Šancu podporiť vzdelávacie a dobročinné aktivity prostredníctvom „Zamestnaneckých projektov“ poskytuje už šesť rokov Nadácia Volkswagen Slovakia focus subtitles. Získať podporu spoločného projektu sa tento rok podarilo aj Spojenej škole Piešťany spolu s Výskumným ústavom rastlinnej výroby Piešťany 한컴타자연습 97 다운로드. V apríli sa žiaci a pracovníčky VÚRV-u stretli na prvom spoločnom bádaní v rámci projektu „Zdravie ukryté v strukoch“. Žiaci sa zoznámili so známymi i menej známymi strukovinami 방사형 배경 다운로드. Mohli ich vidieť nielen pod lupou, ale ich klíčky mali možnosť aj ochutnať. Od pani Kataríny Bojnanskej dostali žiaci inštruktáž, ako si zdravé klíčky môžu pripraviť sami. Varenie si žiaci skúsili na konci októbra vrámci týždňa „Hovorme o jedle“, keď v priestoroch výskumného ústavu hľadali „zdravia“ ukryté v strukoch jvm 1.7 다운로드.

Projekt s finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia prináša našim žiakom aktivity, ktoré môžeme nazvať aj zážitkovým učením exchange 2013 다운로드. Takýmto obľúbeným zážitkom býva varenie a ochutnávanie vlastnoručne pripravených pokrmov. Z veľmi zdravých strukovín si žiaci vybrali červenú šošovicu, ako surovinu na varenie GameBoy Color. Naučili sa z nej pripraviť podľa receptu veľmi jednoduché, zdravé jedlo. Spoločné ochutnávanie prinieslo nielen plné brušká, ale aj nové vedomosti, zručnosti a ďalší zdravý recept do školskej kuchárskej knihy 터보 다시 mp3 다운로드.

REKLAMA
Knebl
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Zaujímavou aktivitou v projekte „Zdravie ukryté v strukoch“ bolo pre žiakov naklíčenie vlastných klíčkov 크롬 바이러스 다운로드. Podľa odporúčaní odborníkov z VÚRV a pod dozorom učiteľov pravidelne sledovali klíčenie. Po troch dňoch prišlo k tomu najdôležitejšiemu – ochutnávke free ringtones for the iPhone. Klíčky z čiernej šošovice všetkým veľmi chutili. Boli ukážkou chutnej a zdravej potraviny. Žiaci sa takto učili zodpovednosti a získali dobrý pocit z vlastnej výskumnej práce nodejs images.

Ďalšou aktivitou v rámci projektu bola návšteva VÚRV Piešťany. Žiaci, učitelia aj rodičia mohli pozorovať strukoviny a bylinky v poľných podmienkach. Pracovníčky z VÚRV si pre deti pripravili nielen občerstvenie, bylinkové čaje ale aj špeciálnu úlohu – hľadanie „zdravia“ ukrytého v strukoch. Komu sa podarilo struky vylúskať, našiel zdravie v podobe sladkých, zelených hráškov. Posledné varenie si žiaci pripravili v tomto školskom roku vrámci týždňa „Hovorme o jedle“. Boli to chutné nátierky z viacerych druhov šošovice.

„Všetky aktivity mohli žiaci vďaka nadácii zaznamenávať na tablety, ktoré sme už nakúpili z predchádzajúcich spoločných projektov. Z finančnej podpory Nadácie Volkswagen Slovakia vo výške 1000 eur určenej pre tento projekt, budú zakúpené ďalšie tablety, špeciálny držiak a mikroskop. Veríme, že spolupráca Spojenej školy a VÚRV bude i naďalej pokračovať pri spoznávaní rastlín, ich pestovaní a ich využití v zdravom stravovaní. Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za partnerstvo a finančnú podporu tohto pekného projektu,“ uviedla Jana Kvaková zo Spojenej školy Piešťany.

-red/Zdroj, text a foto: Spojená škola Piešťany-

REKLAMA