Connect with us

Aktuality

Zelená cesta avizuje, že s výstavbou cyklotrasy by sa mohlo začať čoskoro

V pondelok 12. februára Združenie obcí Zelená cesta informovalo na svojej stránke na sociálnej sieti, že v tento deň si jeho predstavitelia za účasti zástupcov zhotoviteľa diela „Cyklotrasa Zelená cesta“ prešli celý úsek od Vrbového do Piešťan, aby zistili aktuálny stav a pripravenosť staveniska k odovzdaniu, resp. doriešeniu otázok potrebných k realizácii stavby.

Published

on

Reklama

 

„Od konca júna 2023 sme začali s čistením a kosením niekoľko rokov neudržiavanej železničnej trate v zmysle nájomnej zmluvy so ŽSR. Práce pokračovali do neskorej jesene, v týchto dňoch s brigádnikmi finalizujeme čistenie posledných úsekov trate,“ napísali zástupcovia združenia.

Reklama

Podľa zverejneného vyhlásenia sú podpísané zmluvy o dielo so zhotoviteľom stavby, na úpravu elektronického zabezpečovacieho zariadenia, zmluva s Ministerstvom dopravy SR na financovanie projektu z Plánu obnovy a odolnosti SR  a mandátna zmluva na stavebný dozor.

Reklama

Zhotoviteľom stavby, ktorý vyhral súťaž, je česká spoločnosť OHLA ŽS, a.s.. Podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv je dohodnutá cena realizácie 4 405 200 eur. Firma sa zaviazala, že stavbu zrealizuje do 12 mesiacov od prevzatia staveniska.

Pred pár dňami bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv aj ďalšia zmluva medzi Združením obcí Zelená cesta a spoločnosťou OHLA ŽS, a.s. Jej predmetom je úprava elektronického stavadla v cene 530 000 eur. Na realizáciu má zhotoviteľ podľa zmluvy dva mesiace.

„Veríme, že vás budeme môcť už čoskoro informovať o odovzdaní staveniska a začiatku prác na výstavbe Cyklotrasy Zelená cesta,“ dodali zástupcovia združenia.

-th- Zdroj a foto: Združenie obcí Zelená cesta

Populárne články