Connect with us

Aktuality

Zbierka hračiek v Úsmeve opäť priniesla radosť

Published

on

Reklama

Vianoce sú časom, kedy sa snažíme obdarovať svojich blízkych darčekmi, po ktorých túžia. Sú symbolom radosti, štedrosti a hojnosti. Vianoce sú aj časom lásky, kedy majú ľudia akosi bližšie k sebe, kedy nám nie sú ľahostajné osudy iných. Pretože asi jedna z najhorších vecí, ktorú môže človek zažiť je, cítiť sa na Vianoce zabudnutý, osamelý… Alebo keď si človek uvedomuje, že aj napriek svojej snahe nemôže obdarovať vlastné deti drobným darčekom, pretože jednoducho rodinný rozpočet nepustí. V Materskom centre Úsmev v Piešťanoch to všetko vedia a pred niekoľkými rokmi svetlo sveta uzrel nápad usporiadať Zbierku hračiek.


DSC07250

Reklama
REKLAMA
Slniecko

Takmer tri týždne sa zbierali hračky od výmyslu sveta, rôzne stolové hry, autíčka, knižky, bábiky či plyšové hračky. Na konci celého snaženia nejedno hračkárstvo mohlo blednúť závisťou, čo sa za ten krátky čas dokázalo nazbierať. Naozaj široký a pestrý výber všetkého, po čom len malá detská dušička môže túžiť. Dominantou bol obrovský biely tiger, sen nielen detí ale i dospelých.

Možno aj vďaka tomuto nápadu budú tohtoročné Vianoce symbolom lásky a hojnosti aj u tých menej solventných. A to zásluhou Vás všetkých, ktorí ste si v predvianočnom zhone našli čas zastaviť sa a zamyslieť o čom Vianoce vlastne sú. Je príjemné a hrejivé utvrdiť sa v tom, že ľudia sú stále ľuďmi, že nám záleží i na druhých, že stále máme cit a vieme sa podeliť. Vianoce v Materskom centre Úsmev sú zásluhou Vás teda stále o skutočných hodnotách Vianoc, a len vaším prostredníctvom sme tak v mnohých rodinách mohli „zachrániť“ Vianoce.

Reklama

Spolupráca s Referátom sociálnych vecí MsU zabezpečila, že niekoľko detí bude mať šťastné chvíle pri vianočnom stromčeku, kedže si ich rodičia prišli vybrať hračky. Všetko čo zostalo sa rozdelí medzi sociálnu kuratelu na ÚPSVaR v Piešťanoch pre rodiny v sociálnej núdzi, Zariadenie sociálnych služieb Domum a materskú školu v Moravanoch nad Váhom.

DSC07255

MC Úsmev

Populárne články