Connect with us

Aktuality

Zaujímavá aplikácia zobrazuje pohyb ľudí ulicami Piešťan

Published

on

Reklama

Aplikácia Strava slúži profesionálnym i amatérskym športovcom a priaznivcom zdravého životného štýlu už niekoľko rokov. Poskytuje im možnosť sledovať podaný výkon, rýchlosť, stúpanie, vzdialenosť, čas i sledovať trasu, po ktorej sa pohybovali. K dispozícii je však aj interaktívna mapa, ktorá spája výsledky všetkých používateľov softvéru a ponúka pohľad na to, v ktorých lokalitách sa najviac bicyklujú, kde plávajú, či chodia peši. Medzi tisíckami miest po celom svete sú aj Piešťany a sami používatelia aplikácie pomohli pri zbere údajov o najpoužívanejších trasách v našom meste.

Nikoho asi neprekvapí, že medzi najpreferovanejšie trasy v Piešťanoch patria ulice Krajinská, Teplická, Nitrianska, Rázusova, Bratislavská, nábrežie Váhu a Kolookruh. Cyklisiti však často využívajú aj ulice Dominka Tatarku, Kláštorskú a Vrbovskú, ale aj Brezovú, Dlhú i Pod Párovcami. Na mape je jasne vidieť ich pohyb jednotlivými smermi i to ako sa cyklisti snažia vyhnúť hlavným cestám jazdou po súbežných uliciach. Zaujímavý je však aj prehľad peších a plaveckých aktivít.

Reklama

Global Heatmap zobrazujúcu pohyb chodcov

Priaznivci cyklistiky, behania, plávania, ale aj zimných športov môžu vďaka bezplatnej aplikácii Strava Running and Cycling získavať informácie o svojich aktivitách. Interaktívna mapa, poskytuje prehľadné zobrazenie jednotlivých činností, trasy, ktorými sa všetci používatelia softvéru pohybujú. Posledná rozsiahla aktualizácia mapy bola realizovaná v septembri roku 2017 a termálna mapa tak prezentuje viac ako miliardu aktivít, 27 prejdených kilometrov, 3 bilióny bodov zemepisnej šírky i dĺžky a celková zaznamenaná dĺžka aktivít predstavuje dohromady až 200-tisíc rokov. Častejšie používanie jednotlivých lokalít je na Global Heatmap zobrazené výraznejšími čiarami. 

Global Heatmap zobrazujúcu aktivity vo vode

-red/Zdroj a foto: Strava Global Running and Cycling-

Reklama

Populárne články