Connect with us

Aktuality

Zákon cyklistom jazdu po zasneženej ceste nezakazuje

Published

on

Reklama

Dych vyrážajúce kúsky piešťanských cyklistov na zasnežených cestách vyžadujú od vodičov poriadnu dávku obozretnosti a pevné nervy. Prevažne starší ľudia považujú prepravu na bicykli za bezpečnejšiu ako chôdzu.

[singlepic id=39002 w=520 h=340 float=center]

Reklama

„Zákon neupravuje jazdu na bicykli, keď je zasnežená cesta alebo nepriaznivé poveternostné podmienky,“ povedala k tomuto piešťanskému fenoménu krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Pod fotkou cyklistov na zasnežených cestách, ktorú sme vo štvrtok zavesili na našu facebookovú stránku sa strhla búrlivá debata. Väčšina diskutérov riskantné počínanie prevažne starších ľudí odmietla.

Reklama

„Ja by som dal do zákona absolvovanie vodičského bicyklového kurzu! Pretože častokrát nejde o to, že jazdia, to sa dá pochopiť, ale keď pred vami tesne z pravej krajnice bez akéhokoľvek znamenia chcú prejsť na druhú stranu a vy ste meter od neho, ešte sa začne aj rozkrikovať, že ste ho skoro zabili,“ napísal jeden z vodičov.

Na zasnežených cestách je v Piešťanoch vidieť prevažne cyklistov vyššieho veku. Mladší obozretne volia inú formu dopravy. „Padnúť môžem aj keď idem pešo, na bicykli sa cítim istejšie,“ povedala nám staršia pani.

Podľa Martiny Kredatusovej môže polícia cyklistov idúcich po zasnežených cestách iba upozorniť, aby nepreceňovali svoje sily a schopnosti. Mali by dodržiavať pravidlo „vidieť a byť videný, nosiť reflexné prvky aj ochrannú prilbu podľa zákona.“

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články