Connect with us

Aktuality

Začína oprava časti Žilinskej cesty, ktorú vlani vynechali

Published

on

Reklama

Dopravu na hlavnom ťahu cez Piešťany (I/61) spomalí rekonštrukcia vozovky v úseku od križovatky s ulicou A. Hlinku po Mojmírovu. Slovenská správa ciest plánuje opraviť úsek, ktorý bol pri minuloročnej veľkej rekonštrukcii financovanej z prostriedkov EÚ vynechaný.

[singlepic id=34339 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Radnica na svojom webe informovala, že predpoklad predpokladaný termín zahájenia prác na realizácii opravy povrchu vozovky v danom úseku je 19. október. Stavebné práce majú byť hotové koncom októbra a zahŕňajú frézovanie jestvujúceho krytu vozovky a pokládku podkladnej a vrchnej vrstvy povrchu vozovky.

Uzávierka cesty a miestnych komunikácií v dotyku s cestou I/61 a obchádzkové trasy budú vyznačené dočasným dopravným značením. Doprava bude preto v tomto čase obmedzená, vodiči by sa mali pripraviť na zdržanie.

Reklama

Aktualizované (18. novembra o 11.00 h): Podľa informácií od hovorkyne Slovenskej správy ciest Zuzany Hrocovej  bude rekonštrukcia vozovky na tomto úseku stáť 125-tisíc eur bez DPH. Dodávateľom je bratislavská firma Eurovia a. s. Na otázku, prečo nebol tento úsek opravený už vlani, Zuzana Hromcová odpovedala: „V roku 2011, kedy bola robená príprava na stavbu Eliminácie bezpečnostných rizík tento úsek cesty nevykazoval väčšie poruchy. Projekt predmetnej stavby vychádzal z meraní, vstupných kontrol a predpokladaného celkového rozsahu prác.“

Text a ilustr. foto: MP

REKLAMAijav-ucto

Populárne články