Connect with us

Aktuality

Za volant si sadol s 3,6 promile, putoval pred sudcu

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 48 ročného muža z okresu Hlohovec. V piatok večer viedol auto Škoda Felícia medzi obcami Horné Trhovište a Tepličky. S autom prechádzal od krajnice ku stredu vozovky. Vzápätí ho zastavili policajti z Hlohovca. Pri orientačnej dychovej skúške mu najskôr namerali 1,63 mg/l a neskôr a neskôr 1,73 mg/l alkoholu v dychu, čo je 3,6 promile. Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a predviedli ho na policajnú stanicu. V takzvanom super rýchlom konaní ho obvinili a eskortovali pred sudcu. Z celkového počtu 434 vodičov s požitím alkoholu na Slovensku za mesiac október, zistili policajti v Trnavskom kraji 45 vodičov nad jedno promile a 34 priestupkov. 

Policajti počas víkendu namerali alkohol aj občanovi Srbska, ktorý jazdil po Trnave s 1,56 promile alkoholu v dychu. Ďalšiemu vodičovi namerali viac ako 1,5 promile v obci Veľké Kostoľany.

Alkohol za volantom zistili policajti z Dunajskej Stredy aj dnes v noci. 45-ročného muža zastavila policajná hliadka na aute Ford na ceste medzi obcami Veľké a Malé Dvorníky. V dychu mu namerali 0,66 mg/l, čo je 1,33 promile. Poverený policajt ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O jeho vine a treste sa bude rovnako v super rýchlom konaní. V zmysle zákona hrozí za jazdu pod vplyvom alkoholu trest odňatia až na 1 rok.

Polícia apeluje na vodičov, aby dodržiavali zákon. Ak je vodič pod vplyvom alkoholu, v žiadnom prípade nie je prípustné, aby si sadol za volant auta a na presun použil radšej iný spôsob prepravy. Rovnako by mali postupovať aj ostatní spolucestujúci, ak zistia, že vodič nie je v stave riadiť auto.

Reklama

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave –  Mária Linkešová-

Populárne články