Úvod Aktuality Za odpad zaplatí každý Piešťanec o 5 eur viac

Za odpad zaplatí každý Piešťanec o 5 eur viac

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Štvorčlenná domácnosť musí budúci rok zaplatiť za odpad takmer 160 eur, je to o vyše 20 eur viac než v roku 2020. Vedenie mesta argumentuje zvýšením nákladov za odvoz a skládkovanie komunálneho odpadu 가상 디스크 다운로드. „Pretože je covid rok, nepristúpili sme k žiadnemu zvýšeniu daní, ale toto musíme spraviť zo zákona,“ povedal na rokovaní mestského zastupiteľstva primátor Peter Jančovič Truman Show subtitles.

Poplatok za odpad pre každého obyvateľa Piešťan narastie v roku 2021 ešte viac než radnica pôvodne plánovala. Návrh, ktorým sa zoberali komisie mestského zastupiteľstva aj mestská rada, počítal z navýšením z pôvodných 34,77 eur na 37,59 eur za osobu a rok itools 다운로드. Štvorčlenná domácnosť by tak platila ročne 150,36 eur.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Zastupiteľstvom, ktoré zasadalo vo štvrtok 10. decembra, prešlo ešte výraznejšie navýšenie movie Amur. Každý Piešťanec preto v roku 2021 zaplatí za odpad 39,96 eur.

Podľa primátora Petra Jančoviča náklady na vývoz a uloženie komunálneho odpadu neustále stúpajú a zákonnou povinnosťou samosprávy je zohľadňovať to v poplatku za odpad Monster's Kids.

Skutočné náklady v roku 2018 predstavovali 46 eur, o rok neskôr to bolo ešte o euro viac.

Poplatok za odpad podľa primátora zvyšuje aj Hlohovec (z 36 na 39 eur), Šaľa, Topoľčany (zhodne z 35 na 39 eur) a Pezinok z 28 na 38 eur.

V Piešťanoch došlo k zvýšeniu poplatku za odpad aj vlani a to približne o 8 eur.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA