Connect with us

Aktuality

Z RegioJetu prvýkrát vystúpili v Piešťanoch siedmaci cestou z výletu

Published

on

Reklama

Skupina dvadsiatich siedmich žiakov VII. A triedy z Cirkevnej spojenej školy si užila výlet do Košíc, navštívili ZOO, Planetárium, Dóm svätej Alžbety i Steel Park a cestou späť vyskúšali služby spoločnosti RegioJet. Žltý express, ktorý v našom meste nemá pravidelnú zastávku, vyšiel v ústrety vedúcemu exkurzie Lukášovi Menclovi a po dohode mohla trieda vystúpiť v našom meste. Raritou bolo, že v rámci platnosti grafikonu vlakovej dopravy boli vôbec prvými, ktorí si reálne vystúpili z vlaku tejto súkromnej spoločnosti na železničnej stanici Piešťany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama

Pedagóg z Cirkevnej spojenej školy Lukáš Mencl mal pri vybavovaní mimoriadneho zastavenia RegioJetu paradoxne najväčšie komplikácie s dohodou na cene lístka. Za cestu do Piešťan by museli zaplatiť sumu 5,40 eur, pričom do Trnavy aj so skupinovou zľavou ich vyšiel jeden lístok na 4,10 eur. Ďalšími podmienkami spoločnosti bol počet aspoň 25 cestujúcich a trasa minimálne 150 kilometrov, čo trieda, cestujúca z Košíc, bez problémov splnila.

IMG_7739_resize

Reklama

Na exkurzii sprevádzala žiakov okrem Lukáša Mencla aj Bibiána Máliková a deň mali učitelia naozaj perný. Do Košíc sa vydali v utorok po polnoci bežným rýchlikom v ležadlovom vozni. Krátko pred siedmou dorazili do košickej ZOO, do ktorej ich, našťastie, pustili mimoriadne ešte pred otvorením, inak by museli čakať až do deviatej. Žiaci videli vyše dve stovky druhov zvierat a najviac ich zaujali levice, sovy, opice, tučniaky a pelikány. Okrem ZOO navštívili aj planetárium, Dóm svätej Alžbety im poskytol okrem výnimočného interiéru aj výhľad na panorámu zo severnej veže a v Steel Parku – kreatívnej fabrike si žiaci užili interaktívnu expozíciu. Zmerali si EKG, zahrali elektronický futbal, ovládali stroj na separáciu odpadov a výťahom poháňaným kladkou sa vlastnou silou vyviezli na prvé poschodie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Z Košíc odchádzala skupina spojom RegioJetu o 17:17 a do Piešťan dorazili krátko po pol desiatej. „Žiaci si mali možnosť vyskúšať cestovanie pohodlnými vlakmi tejto spoločnosti. Nefunkčná klimatizácia a nefunkčné štyri toalety v troch vozňoch deti neodradili,“ zhodnotil cestu späť pedagóg Lukáš Mencl. Užívali si skôr ďalšie služby dopravcu ako napríklad bezplatné nápoje či pripojenie na internet a podľa učiteľov priestor vo vozňoch a v kupé bol veľký, dostatočný na spoločné aktivity žiakov. Vlak dorazil po približne štvorhodinovej ceste s asi 10 minútovým meškaním, ktoré nabral v Žiline. Deti boli po náročnom dni plné dojmov, no po príchode sa najviac tešili domov do postele.

IMG_7712_resize

-lt-

Populárne články