Connect with us

Aktuality

Z chátrajúcej Tvorby má byť obchodné centrum

Published

on

Reklama

Areál bývalého výrobného družstva sa podľa plánov investora premení na obchody s potravinami a textilom. Nové nákupné centrum na Bratislavskej ceste by malo byť hotové do konca tohto roka.

[singlepic id=39701 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Investičný zámer predložila na posúdenie ohľadom vplyvov na životné prostredie piešťanská spoločnosť MS Finance2.

Reklama

„Po prestavbe by sa mal areál zmeniť na obchodné centrum, ktoré bude poskytovať obyvateľom blízkeho , ale aj širšieho okolia občiansku vybavenosť obchodov a služieb základnej potreby. Hlavnou náplňou tohto obchodného zariadenia bude predaj tovaru (textil, potraviny) s možnosťou pohodlného parkovania v areáli zariadenia,“ píše sa v investičnom zámere, podľa ktorého bude tiež vybudované parkovisko pre 151 áut. Celkové náklady vyčíslil investor na 2 mil. eur.

REKLAMA

Oznámenie o začatí konania o odstránení stavby už zverejnili na mestskom webe. Dotýka sa skladov, administratívnej budovy a obchodných priestorov v areáli bývalej Tvorby. Podľa investičného zámeru budú odstránené iba časti niektorých stavieb. Základové konštrukcie pôvodných dvoch objektov sa majú  využiť v plnej miere. Zvyšné objekty nachádzajúce sa v areáli majú asanovať.

Podľa našich informácií, by mala byť v areáli nového nákupného centra predajňa Lidl. Zástupca investora Marián Škorník to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil: „Na to sa musíte spýtať tých, ktorí vám to povedali.“

Realizácia projktu podľa jeho slov začne po vybavení všetkých povolení.

Text: Martin Palkovič Foto: MS Finance2

 

Populárne články