Connect with us

Aktuality

Z chátrajúcej Tvorby má byť obchodné centrum

Published

on

Reklama
Reklama

Areál bývalého výrobného družstva sa podľa plánov investora premení na obchody s potravinami a textilom. Nové nákupné centrum na Bratislavskej ceste by malo byť hotové do konca tohto roka.

[singlepic id=39701 w=520 h=340 float=center]

 

Investičný zámer predložila na posúdenie ohľadom vplyvov na životné prostredie piešťanská spoločnosť MS Finance2.

Reklama

„Po prestavbe by sa mal areál zmeniť na obchodné centrum, ktoré bude poskytovať obyvateľom blízkeho , ale aj širšieho okolia občiansku vybavenosť obchodov a služieb základnej potreby. Hlavnou náplňou tohto obchodného zariadenia bude predaj tovaru (textil, potraviny) s možnosťou pohodlného parkovania v areáli zariadenia,“ píše sa v investičnom zámere, podľa ktorého bude tiež vybudované parkovisko pre 151 áut. Celkové náklady vyčíslil investor na 2 mil. eur.

REKLAMA

Oznámenie o začatí konania o odstránení stavby už zverejnili na mestskom webe. Dotýka sa skladov, administratívnej budovy a obchodných priestorov v areáli bývalej Tvorby. Podľa investičného zámeru budú odstránené iba časti niektorých stavieb. Základové konštrukcie pôvodných dvoch objektov sa majú  využiť v plnej miere. Zvyšné objekty nachádzajúce sa v areáli majú asanovať.

Podľa našich informácií, by mala byť v areáli nového nákupného centra predajňa Lidl. Zástupca investora Marián Škorník to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil: „Na to sa musíte spýtať tých, ktorí vám to povedali.“

Realizácia projktu podľa jeho slov začne po vybavení všetkých povolení.

Text: Martin Palkovič Foto: MS Finance2

 

Populárne články