Connect with us

Aktuality

Vyšetrovanie v kauze piešťanského CT pokračuje, obvinenia zostávajú otázne

Published

on

Reklama

Kauza piešťanského CT zatriasla Slovenskom ešte v októbri 2014, kedy plánovala Nemocnica Alexandra Wintera kúpiť prístroj pre počítačovú tomografiu od spoločnosti Medical Group. Obstarávacia cena však mala byť o približne 600 000 eur vyššia, ako trhová cena. V dôsledku medializácie celého prípadu odstúpil zo svojho postu predseda parlamentu Pavol Paška, spájaný s dodávateľskou firmou, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová. V kauze padli v roku 2015 prvé obvinenia voči ôsmym osobám, ktoré však boli približne mesiac po parlamentných voľbách v roku 2016 stiahnuté. Ubehol už viac ako rok a na Krajskej prokuratúre v Trenčíne, ktorá sa prípadom zaoberá, sme zisťovali ako celý prípad pokračuje.

Reklama

„Vyšetrovanie vo veci pokusu prečinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku nie je skončené, stále prebieha. Vo veci vykonáva vyšetrovateľka PPZ NAKA procesné úkony v zmysle Trestného poriadku. Do skončenia vyšetrovania nebude Krajská prokuratúra Trenčín poskytovať žiadne informácie nakoľko to neprispieva k objektívnemu a zákonnému vyšetrovaniu. Po skončení vyšetrovania bude médiám poskytnutá vyčerpávajúca informácia,“ uviedol prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Trenčín Marián Sipavý.

Vývoj v kauze CT
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky vydala ešte dňa 5. novembra 2014 písomný pokyn Krajskej prokuratúre v Trnave, aby začala trestné konanie v kauze piešťanského CT. Trestné stíhanie v prípade sa rozbehlo 10. februára 2015 a prvé obvinenia boli vznesené v septembri toho roku. Medzi obvinenými by mali byť aj bývalá riaditeľka nemocnice Mária Domčeková, Michal Straka známy ako raper EGO, ktorý pôsobil v riadiacich orgánoch nemocnice i ďalší členovia správnej rady NAW. O stiahnutí obvinení kvôli pochybeniam sa verejnosť dozvedela začiatkom apríla v roku 2016, dôvodom malo byť napríklad nedostatočné ustálenie výšky hroziacej škody či nepoužiteľnosť znaleckého posudku. Dozor vo veci aktuálne vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín. Podozrivým by v prípade vznesenia obvinení a dokázania viny hrozili tresty odňatia slobody vo výške od 10 do 15 rokov.

Reklama

-lt/Zdroj: Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, Krajská prokuratúra Trančín/Foto: archív-

Populárne články