Connect with us

Aktuality

Vykradli faru pri kostole sv. Štefana. Polícia zadržala páchateľov rovnakého činu z Hlohovca

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 24. januára vykradli faru pri kostole sv. Štefana v Piešťanoch. Počas večernej svätej omše sa cez okno na farskom dvore dostal páchateľ do budovy a ukradol podľa našich informácií niekoľko stoviek eur. O niekoľko dní neskôr trnavskí policajti zadržali páchateľov podobného činu v Hlohovci. Tí istí mohli kradnúť aj v Piešťanoch. Polícia podozrenia preveruje.

Trnavská polícia vyšetruje prípady, pri ktorých osoby vykrádali farské úrady. Len v okrese Trnava evidovali policajti koncom januára tri skutky a podľa informácií, ktoré majú kriminalisti k dispozícii, ďalšie prípady evidujú policajti aj v iných okresoch v rámci celého Slovenska.

„Polícia obvinila z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu poškodzovania cudzej veci dvojicu, 38 ročnú Silviu K. a o 10 rokov mladšieho muža, Tomáša J. Koncom minulého roku sa mali v podvečerných hodinách dostať cez záhradu do priestorov Farského úradu v Hlohovci, kde poškodili a vypáčili niekoľko dverí. Polícia ich oboch zadržala a z dôvodu, že osoby sú podozrivé aj v ďalších prípadoch a obaja boli už v minulosti viac krát právoplatne odsúdení, vyšetrovateľ predložil prokurátorovi okrem obvinenia aj návrh na ich väzobné stíhanie,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podľa jej slov sú zadržaná žena a muž podozriví z viacerých skutkov, pričom polícia všetky prípady vykrádania farských úradov v poslednom období preveruje. Týka sa to aj vykradnutia fary v Piešťanoch. 

Reklama

-th- Zdroj: KR PZ v Trnave

Populárne články